OYUNLARI BOZULDU

OYUNLARI BOZULDU
Sevgili ARTVİN post okuyucularım 16 nisanda yapılacak olan yek adamlık anayasa seçimi başında Meclis`te açık oylama ile ihlal edilen anayasa edildiği ile kaldı. Sayın CHP genel Başkan`ı iktidarın beklediği ve propogandasına bile başladığı gibi anayasa mahkemesine götürmedi oysa sayın Başbakan onlar her zamanki gibi Haluk`tan kaçarlar anayasa mahkemesine giderler diyordu bu oyunu sayın kılıçdaroğlu bozdu ve anayasa mahkemesine gitmeyeceğini açıkladı. Evet doğru bir karar halkı ilgilendiren bir konu halka sorulmalı , halkın vereceği karar en adil olanı olacaktır. Sayın Başbakan şimdi oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi olduğunuzu his ediyorum henüz yüksek mahkemeye gidilmemiş iken siz gidilmiş gibi nutuk atmanız millet alışveriş merkezlerine gidiyor bunlar anayasa mahkemesine gidiyor diye eline bir oyuncak almış oynuyordun ne oldu şimdi oyuncağın elinizde patladı mı?. 
Sayın CHP genel başkanım bu süreci şimdiye kadar iyi götürdünüz son aldığınız kararda yerinde ve akılı bir karardı bu seçimin siyasi bir seçim olmadığı, parti Bayram`larımızı çıkarmayacağız açıklamanız işin ciddiyetini ortaya koymanız bizlerde ayrıca umut olmuş olup, onların hayır diyecek olanlara yaptıkları benzetmeler ve sarf ettikleri sözler gibi sözler sarf etmeyip evet oyu kullanmayı düşünen yurttaşlarımıza gösterdiğiniz saygıda ayrıca taktir edilmesi gereken husustur. Evet çok zor bir sürecin içine girdik OHAL ile yönetilen bir ülkede demokrasi adına seçim yapılacak bu ne kadar sağlıklı olacak hep birlikte göreceğiz.
Değerli ARTVİN posta gazetesi okurlarım evet hayatı bir önem arz eden referandum yapılacak önümüzde evet veya hayır diye iki seçenek var ama evet demek için hiç bir neden yok iken hayır demek için binlerce neden var iş böyle olmasına rağmen hiç kimsenin bir başkasının görüşü doğrultusunda müdahale ve kırıcı uslup kullanmaması gerektiğini arz ediyor, seçimden sonrada hayatın devam edileceğini bilinmesi gerektiğini ifade ediyorum, yapılacak olan referandum siyasilerin bireysel çıkarları alanına girdiği için onların kırıcı sözlerine itibar edilmemesi gerektiğini yazıyor hayırlı olsun Dilek`lerimle saygılarımı sunuyorum
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4639