Özel İdare

Özel İdare
Sevgili Hopalı Hemşerilerim. Sizlerin duyarlı ve vefakar olduğunuzu biliyorum ama endişemi de dile getirmeden edemiyorum. Geçenlerde yazmıştım ilçemize yatırım yapan iş adamlarımızın yatırımına sahip çıkma, yatırım yapan kişileri minnetle anma, bir insanlık görevidir diye. Söz konusu yer Hüsnü Ciner adı altında yapılan okulun 450 metrekarelik deniz gören yeri. Birilerine peşkeş çekilip İnşaat yapılması için ihaleye çıkarılacağı. Bunu  yapamazsınız söz konusu yer bir zamana Karadeniz Bakır İşletmelerine ait olan yer, dönemin müdürü bu yeri ilçemize kazandırdı o kişi sayını Necati Topaloğlu Evet oyun öküzü ne anlatayım öyküsünü anlatan dönemin Genel Müdürlük ait olan o alanı satmak istedi ihale ile satılacaktır bölge müdürü olan Sayın bölge müdürü olan sayının Topaloğlu.
Evet o yerin öyküsünün anlatayım: dönemin genel Müdürü KBY ye ait olan o alanı satmak istedi, ihale ile satılacaktı, bölge müdürü olan Sayın Topaloğlu  Hayır bu yer okul karşılığı bir iş adamına verilmeli diyerek direndi ve başarılı da olduğu. İş adamımız Turgay Ciner aldı ve babasının ismini verildi. Harika bir okul yaptı Okulun kalan boş arazisiyle milli eğitime bağışlandı, ve tapu edildi. Ne olduysa okulun önünde ki 450 metre karelik alanı özel iradeye devredildi. İdare kat karşılığı ihale çıkarıp içinde bir Devlet adamının oturacağı daire karşılığı verecekleri konuşuluyor. Bakın  beyler isterseniz bir köşk de, isterseniz bir yalıda, nerede arzu ederseniz oturun ama söz konusu yer sizin değil Hopa’nın Hopa  bir iş adamının yaptığı yere sahip çıkar, Bunu böyle bilin
Şimdi sorma zamanı Milli Eğitim siz nasıl oluyor da size bağışlanan bir yeri bağışlamaya kalkıyorsunuz, ilçe belediyesi o alana ruhsat verir diye mi biliyorsunuz. Benim tanıdığım ve saygı duyduğum Hopa Belediye Başkanı Sayın Nedim Cihan o yeri yeşil saha ilan eder bina için Onay vermez o yeri ilçemize kazandıran Sayın Necati Topaloğlu üstünde okul yapan Sayın Ciner’dir. Onlara vefasızlık yapılmaz teşekkür edilir. Bunu herkes böyle bilsin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5044