ÖZGÜRLÜK‏

Sevgili dostlarım günlerdir ülke çapında direniyoruz Taksim’de yakılan ışık ülkeme ve tüm dünya’ya, dayanışmanın, barış ve sevginin paylaşmanın,

Sevgili dostlarım günlerdir ülke çapında direniyoruz Taksim’de yakılan ışık ülkeme ve tüm dünya’ya, dayanışmanın, barış ve sevginin paylaşmanın,   tencere ve tavanın ne kadar etkili bir silah olduğunu, gaz bombalarının, tazikli su, plastik mermilerin tencere tava karşısında ne kadar etkisiz ve zavallı duruma düştüğünü gösterdi. Onurlu, gururlu, vatansever insanlar olarak dimdik ayakta durmanın  en büyük araç olduğunu, zor kullanmadan neler yapılacağını ispatladı. Halk evlerinin penceresini açarak ışığı yakıp söndürerek, tencere tava çalarak özgürlüğüne ne kadar sahiplendiğini gösterdi.

                       Bir vatandaş olarak tüm bunları halka gösterdiğiniz için sizlere minnettarım, yok olmuş, kararmış, yosun tutmuş umudumu verdiniz bana , yeni kuşakların sabır gösterip buraya kadar dediklerini ve özgürlüklerine sahip çıktıklarını tüm dünyaya en zor koşullarda bile direnmesini gösteren tüm genç nesilleri kutluyorum ve böyle bir gençliğe sahip olduğumuz içinde gurur duyuyorum. Ey direnen güzel insanlar günlerdir yazıyorum artık sizler varsınız kimse sizleri yok sayamayacak kafasına göre iş yapamayacak bu günler birileri tarafından belki unutturmaya çalışılacak ama inanın bana göstermiş olduğunuz demokratik tepki gün gelecek tarih sayfalarında yerlerini alacak.        

                    Sevgili dostlarım direniş süresi içinde aranıza sızan, olayı saptırmaya çalışan, kamu malına zarar veren kişi veya kişilere  tahammül etmeyin o ter temiz direnişinize gölge düşürmeyin. Sayın Başbakanın konuşma üslubuna sinirlenip demokratik yolda dışarı çıkmayın halkımız yıllardır kavga ve gürültüden çok çekti onları üzecek hiçbir işin içinde olmayın. Sizler ülkeyi yönetenler , gündem değiştirme ustaları bu gündemi değiştiremeyecek ilk seçimde bunun altından kalkamayacaksınız halka inat ülke yönetilmez, sahsı çıkarlarınız için halkın özgürlük alanları  kısıtlanamaz, içinizde azcık insan sevgisi varsa direnen kişilerin insan olduğunu hatırlatır insan gibi davranmanızı arzularım. Bu millet özgürlüklerine ne kadar düşkün olduğunu sanıyorum anladınız  tüm engellemelerinize, gazlarınız, tazikli sularınıza karşı  yılmıyor direniyorlarsa bunu bilin ki özgür kalabilmek içindir özgürlük her insanın olmazsa olmazlardan olup yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır.       

    Diğer Yazıları
    • PAYLAŞ
    • İzlenme : 9746