PARALEL KİM??

PARALEL KİM??
Sevgili dostlarım devleti yönetenler yanlışlarını görmüyor eleştirilere kulak asmıyor kendilerinden olmayan herkesi paralelci diye suçluyor. Bu bir ilk cumhuriyet tarihi boyunca böyle bir şey ne oldu ne de duyuldu. En istediniz de biz vermedik  dedikleri cemaat ile küs oldular onları paralelci ilan ettiler. Evet onlar suçlu diyelim sizin hiç mi suçunuz yok on yıldır onlarla beraber ülkeyi yönettiniz suçsuz kişilere kumpas kurarak yıllarca içerde tuttunuz. Hırsızın suçu varda malını çaldıranın suçu yok mu misali sizde hiç mi suç yok? Cemaate  sürekli sövüyor devleti ele geçirmekle suçluyorsunuz bir sürü insanları  sürgün ettiniz içeri tıktınız bir çok suçu sizle birlikte işlediler ama siz iktidar gücü ile her defasında aklandınız. En son HDP meclis başkanlığına önerge veriyor ve diyor ki paralel kim  ne yapmış kiminle birlikte olmuş devlete nasıl zarar vermiş bilinmeyen tüm yönlerini öğrenmek için  meclis araştırma komisyonu kuralım cemaati enine boyuna araştıralım ve yapmış olduğu tüm işleri ortaya dökelim demiş.

                  Evet iktidar partisi bu öneriyi sayısal çoğunluğu ile reddediyor . diğer muhalefet araştırılsın demesine rağmen sayıları  yetmiyor ve meclisten  bu öneri geçmiyor. Şimdi soruyorum AKP li vekillere her gün cemaatle yatıp kalkıyorsunuz onlara sürekli sövüyorsunuz tehdit ediyorsunuz cemaatin nasıl sinsi ve tehlikeli bir yapı olduğunu  vurguluyorsunuz hatta casus ve haşaşi olduğunu iddia ediyorsun bu işte samimi isen neden gensoruyu veto ediyorsun. Kabul et cemaatin kirli yüzünü çıkar ortaya niye yapmıyorsun üstelik kurulacak komisyonda çoğunluğu AKP li vekiller temsil  edecekler ne güzel çoğunlukta sende çıkar ortaya  cemaatin bu güne kadar yaptığı tüm paralel işleri rezil et onları neden yapmıyorsun kimden niçin korkuyorsun ya da niçin konuşuyorsun?

                     Sevgili dostlarım AKP iktidarının yüreği bu  araştırma komisyonunun kurulmasına yüreği yetmezdi çünkü iki yıl öncesine kadar iktidarın iş ortağı mitahiti silahşörü idi her şeyi birlikte yapmışlardı şimdi koruyorlar suç ortaklığı anlaşılmasın diye araştırmayı reddediyorlar halka masum rolü oynayıp onları paralelci gösteriyorlar ve böylece suçlarını saklıyorlar bunlar kuldan utanmıyorlar Tanrıdan korkmuyorlar Allah  bir zeval vermesin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5046