RAHAT UYU ATAM‏

Sevgili dostlarım Atamızın ölümünün 75. ölüm yıl dönümünü tüm ulus olarak kutladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da halk

  Sevgili dostlarım Atamızın ölümünün 75. ölüm yıl dönümünü tüm ulus olarak kutladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da halk Atasına koştu onu andı aslında artık anma sözünü kaldırıp yerine Atatürk’ü anlamak sözünü koymamız gerek. Son on iki yıldır iktidar olan A.K.P si  Atayla arası yoktu ama son beş sene ya yakın zaman Ata ya karşı karalama kampanyası başlamış onların armağanı olan milli bayramlar kısıtlanmış, iki sarhoş damgası vurulmuş, laik cumhuriyete karşı düşmanlık artırılmış v.s v.s bu zihniyetlerin Atatürk’ü anlamsı mümkün değildi ama halk onu çok iyi anlıyor tüm kısıtlamalara rağmen anıyor, milli bayramlarına katılıyor bir kısmı da hükümetten çıkarı olduğu için susuyor. İslamiyet’i  ağızlarından düşürmeyenler islamın emirlerinden olan nankörlük suçunu işliyorlar ve Yüce Tanrım bunları af etmediği için bir birine düşüyorlar. Sayın Bülent Arınç Başbakana benim bir ağırlığım var ben her kes değilim diye çıkışıyor sonuç  ne olacak şu an için bilinmiyor.   

Değerli okuyucularım acaba sayın Başbakan hükümet sözcüsü Bülent  Arınç’ı  bilerek ve isteyerek mi açmaza düşürdü. Adam kafasına göre gitmeye alışmış, Bakanmış, Başbakan yardımcısıymış , hükümet sözcüsüymüş hiç umurunda değil. Kendi vekillerine Bakanlarına saygısı olmayan biri millete saygılı olur mu. Bülent Arınç  kızlı erkekli olayında hukukçu kimliği ile evlere müdahale edilemeyeceğini  söylüyor, Tayip bey buna inat önce engellerim sonra yasal düzenleme yaparım diyor.

                   Evet artık hükümetin başı ile sözcüsü karşı karşıya geldi acaba neden  ilahi güç her zaman vardır bunların bu ülkeyi kuranlara karşı besledikleri kinleri nankörlük derecesini bile aşınca milletin yapması gerekeni yüce Tanrım yaptı yeter artık siz bu ülkeye yeteri kadar zarar verdiniz ezan sesini borçlu olduğunuz Ata ya ve kurtuluş savaşı verenlere karşı insafsızlık ve nankörlük ettiniz, İslam dinini sahsı çıkarlarınız için kullandınız , İslam ın kurallarını hiçe saydınız,  kurallarıdan en önemlisi bir hukuk bin ibadete eş değerdir diyen Peygamber efendimizi anlayamadınız, adil ve adaletli olamadınız, çaldınız, kendi zengininizi yarattınız, teröristlerle kol kola girdiniz, generalleri içeri tıktınız , insanları etnik kimlikten sonra cinslerine göre de ayırdınız , gençlerini özgürlüklerine göz diktiniz. Uzatmayayım o kadar suç işlediler ki sonunda bir birbirine düştüler ilerleyen tarihlerde daha beter olacaklar çünkü ilahi güç bunlara verdiği süre doldu.

               Sevgili Atam ölümünün 75. yılında seni bir kez daha şükran ve minnet anıyor, toprağın bol mekanın cennet olsun diyerek sana namus sözü veriyorum bize biraktığın laik cumhuriyeti, bölünmez bütünlüğü  ve ilkelerini ölene kadar koruyup kollayacağıma, bir kilo makarna ile birkaç torba kömüre kanmayacağıma, sahsı çıkarlar uğruna ülkemi satmayacağıma, ırk, din, erkek, kadın ayırmayacağıma , kul hakkı yemeyeceğime bir kez daha namusum adına söz veriyorum ATAM. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8603