RANTÇILIK

Sevgili dostlarım belediye ve il genel meclisi seçimleri yanaştıkça çamur atmalar son hızla artıyor cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayan bir sürü işleri dört yıl gibi kısa bir süreye sığdıran Hopa belediyesi ekibi ve başkanı sayın Turan Kasımoğlu ran

 El insaf ya sizler  rantçı dediğiniz kişinin  bu güne kadar  yapmış olduğu işleri  hayal bile edilemeyen  çağımızda birilerinin çıkar amaçlı suçlaması bana göre kendilerinin başarısızlığını seçilmeden kabul ediyor demesi değil mi? yıllardır belediyenin malını kendi malı imiş  gibi kullanan devir eden  hava parası alan kirasını bile ödemeyen kişiler bu gün mal sahibi olma fırsatını elde ediyor bir sürü iş yeri Hopa halkına satıldı kira öder  gibi senet ödüyorlar ilerde çocuklarına bir sermaye bırakmış olacaklar kötü bir şey mi? belediyenin yapmış olduğu iş yerleri yandaş olanlara peşkeş  mi çekiliyor da rant sağlanıyor deniliyor anlamıyorum.

  Değerli Hopa halkı bu güne  kadar kimsenin hayal bile edemeyeceği yapılan işleri birilerini rahatsız etmiş olacak ki çamur atıyorlar. İlçemizde  yüksek okul açıldıktan sonra öğrenciler düşünülerek belediye konuk evi yapıldı. Cüzi bir rakamla orda ikamet ediyorlar  bu mu rant. Turan Altıntaş iş merkezinde yüzlerce iş yeri yapıldı ihale yolu ile satışa çıkacak kimsenin siyasi görüşü  sorulmadan herkes iş sahibi  yer sahibi olma şansı yakalayacak. Burada kim ne rant  sağlayacak. Evet her şeyin ekonomik  boyutu var bu kadar işler taktir edersiniz ki parasız yapılmaz üç beş kuruş üstüne koyulup satılıyorsa bu para kimsenin cebine girmiyor. Yine Hopa için Hopa da yaşayan insanlar için   harcanıyor rant bunun neresinde. Birileri kıskançlıktan  çatlayabilir çamurda atabilir ama ben inanıyorum ki duyarlı  Hopa halkı bunlara kulak vermeyecek yapılan işlerin devamı için Turan Kasımoğlunu bir kez daha göreve getirecek.

                   Şimdi seçim süresi bu süreyi dostluk, barış ve demokrasinin ön gördüğü şekilde  sürdürmek gerek en büyük rantçı  bu iktidarken onu konuşmayanlar  ve kendi dönemlerini unutanlar bir gün rantçı  diye ellerine bir oyuncak almışlarsa ben onları oyuncakları ile baş başa bırakıyorum oynasınlar zamanı  böylede doldursunlar. Ben kendileri hakkında bir şey yazmayacağım ilçemiz bir marka olduğu için kimse kırılsın istemiyorum. Yalnız bende bir insanım kimse çamur atarak siyaset  yapmaya  kalkışmasın. Plan ve programları varsa çıksın halkın karşısına onlara anlatsın beni kendilerini  anlatmama zorunlu kılmasınlar.

                      Sevgili yürekli Hopa halkı sizlerden biri olarak sizleri en az sizin kadar tanıyorum onun için yapılan işlerin devamına oy kullanacağınıza inanıyor hepinize  sevgi ve saygılar sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5004