rejimin ismi ne

Sevgili dostlarım artık ülke ne ile yönetiliyor yönetilen rejimin ismi ne?

 Sevgili dostlarım artık ülke ne ile yönetiliyor  yönetilen  rejimin ismi ne? Çünkü ülkemiz artık hukuk devleti olmaktan  çıkmıştır. Anayasanın  buyurduğu  kuvvetler ayrılığı askıya alınmıştır. Avrupa   birliği demokratik çizgisini  çizen kurallar yok edilmiştir. Ergenekon davası  ile siyaset yargıya  müdahale  etmiş ve   sonrada kumpas kuruldu denilerek  günah çıkarılmak istenmiştir. Ülkenin göz bebeği olan ve adil adalet dağıtan savcılarımız ve hakimlerimizin kaderi başbakanın iki dudağına teslim edilmiştir. Yolsuzlukla  suçlanan kişiler ve bakan çocuklarının suçsuz olduğu siyasetçe teminat altına alınmıştır.  Bu ülkenin yurttaşları yargının bağımsız olduğunu söyleyemez duruma getirilmiştir. Ne diyeyim Allah ülkemizi kurtarsın.

               Evet bunlara oy  vermemek için inanın binlerce neden var sayın başbakan ben milli iradeyim istediğimi yaparım diyerek kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırmış  yargıyı yürütmeye yani kendine bağlamıştır. Sırf bu iş bile olsa çok tehlikeli bir girişim  olduğunu ve rejimin değişikliğe  doğru gittiğini gösteriyor ki bu da ülkemiz için bir felaket olduğunu bilmenizi isterim. Henüz ismini söylemeseler bile artık bu rejimin adını koymalılar çünkü yaptıkları işler asla demokrasi rejimini bağdaştırmıyor. Türkiye cumhuriyeti hukuk devletidir söylememiz şu an için mümkün değildir. Anayasa resmen ortadan kaldırılmıştır. Yapılan tüm olumsuzluklar mecliste gerçekleştirilmiştir o ellerin niçin kalktığını tarih mutlaka bir gün haykıracaktır.

                     Sevgili dostlarım çaldılarsa banane   çalışmada  çalışıyorlar söylemleri çok yanlış çalınan her kuruş tüyü bitmemiş  yetime varana kadar yetmiş altı milyon insanların parası sizlere verilen iki üç torba kömür ve bir file kumanya ile ağzınıza bal çalıyorlar kendileri ülkeyi soyuyorlar ve bu millet sandığa gitti mi yine de oy veriyorsa yapacak bir şey yok ama  düşünecek bin şey var.  Peygamber efendimiz bir adalet bin ibadetle eş değerdir buyurmuşlardır. Şimdi soruyorum adalete adil görev yaptırıyorlar mı? eski de bir suç  gerek fiili  gerekse iddia olarak ortaya çıktığında gerçeğe kavuşması için adalete  bir inanç vardı. Bu iktidar adaletin suç işlediğini öne sürüyor suçlanan kişilerin mağdur olduklarını iddia ediyorlar. Çünkü suçlanan kişiler bunların suç ortakları böyle bir iktidar olabilir mi?

                  Bakın değerli okuyucularım ülkemiz işkal altında ki o günlerden bir farkı yok. AKP si kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırdı. Tek adam imparatorluğuna  doğru gidiyoruz yüce millet 30 mart seçimlerinde bunlara dur demez ise ülkenin rejimini iktidar açıklar her ne kadar bugün ismi belli olsa bile resmiyetliliği yok. Sanıyorum seçimi bekliyorlar istedikleri  oyu aldı mı o zaman rejimin ismi nur topu gibi önümüzde gelir. Düşünmek için kısa bir süre kaldı hiç kimse küskünlüğünü sürdürmeden ülkesinin demokratik bir yapıya  yeniden kavuşturması için oy kullansın üç beş kuruşluk çıkar için dev bir ülkeyi gözden çıkarmasın. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4529