SAĞDUYA DAVET

SAĞDUYA DAVET
Sevgili okuyucularım Ankara`da Barışa atılan canlı bomba tepkisi tüm ülkeyi sarmış gibi. Evet tepkiliyiz, kızgınız, öfkemiz dinmiyor ama barışçıyız bu ülkeye Barış şart Onun için ters tepkimize öfkemize sahip çıkmalı halkın onay vermediği Her türlü şiddete karşı durmalıyız, konuşacağız barış için halkı kucaklayacağız ama alanlarda güvenlik güçleriyle çatışmayacağız onlar sizleri tahrik ediyor diye düşünebilirsiniz tahrikte olabilirsiniz. Ama isterseniz tarihlere  kapılmaz, polislere çatışmazsınız. Sokaklarda barış şarkısı söylemek hakkınız ama halkımızın istemediği hiçbir çatışma sataşma tahriklere kapılma hakkınız Değil. Evet dün de Barış istedik Bugün de Barış istiyoruz bunun için direniyor  dinlendiriyor ve hain bombalarla ölüyoruz birileri bizleri Öldürmek istiyorsa barış için Ölümü bile göze alıyorsak Bu demek oluyor ki doğru yoldayız.
 Evet Sevgili dostlarım 12 Eylül`ü yaşamış Zindan görmüş,  işkencelerden geçmiş biri olarak tüm Barış sevgileri sağduyulu olmaya davet ediyorum Barış ekmek gibi su hava gibi herkese lazım. Cinsi, rengi, dini,görüşü ne olursa olsun Barış da herkese lazım özellikle  solcu arkadaşlar barış için insanlık konuşuyor, yaşanılması için uğraşıyor da sol görüşlü olmayanlar barışı istemiyorlar mı? Neden tüm insanlar insanlık için istenilen barış için kol kola gidip onlarla barış şarkısı söylemezler anlamıyorum Evet Barış`ı İnsanlık adına istemeliyiz Tüm insanlar ayrıma uğramadan ayrıştırmadan barış için yürümeli. Evet her zaman olduğu gibi yarın da zorluklarla karşılaşacağız Barış karşıtları hep olmuşlardır bunları mağlup etmenin tek yolu Siyasette değil barışta birlikte yürümektir. Dinimiz hoşgörü ve barış dinidir neden din adamlarımız Barış da bizim de tuzumuz olsun diye düşünmezler Barış`ın düşmanlarına karşı niçin el ele tutuşmazlar.
Sevgili okuyucularım Cumhuriyet tarihinin en kanlı  bombası Ankara`nın göbeğinde patlatıldı yılmadan korkmadan inadına Barış diyenlere sesleniyorum Evet bem de sizleri destekliyorum ama lütfen alanlarda sesli olarak tepkinizi gösteren halaylar çekin  Barış türkülerini dinle Ama tahrik olmayın, Sağ duyuyu elden bırakmayın, polisle veya diğer güvenlik güçleri ile çatışmayın. Bu ülke de herkese barış lazım. Barış için atılan adımlar emin ve olaysız olsun, yapılacak ve ortaya konulacak her türlü demokratik tepki barış sözcüğüne yakışıyor, şeklinde olursa barışa ulaşılması o kadar kolay ve erken olur saygılarımla

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5117