SAĞDUYULU OLUNMALI‏

Sevgili okuyucularım tüm halkıma bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yirmi üç gündür süren taksimden başlayayım.

         Ülkemin nerde  ise tamamını kapsayan çevre eylemi kitlesel tepkiye dönüştü, ölenler, yaralananlar, kırılanlar yakılanlar bir sürü vakalar oldu. Türkiye ye yayılan demokratik tepkiler  sokağa dökülen halkın hükümetçe tepkisine maruz kaldı. İnsanların özgür yaşamasını istemesi sayın  başbakanı rahatsız etmiş olacak ki güvenlik güçleri orantısız güç kullandı. Doksan altı saat uyumadan görevde tutulan  genç polislerin sinirleri gerildi yaptıklarının farkında olmadan kendi halkına biber  gazı tazikli su gibi sıkı müdahaleler  yaptı. Emir Ankaradan gelmişti bizzat  başbakan bu emri kendi mitinginde milyonların televizyon  karşısında olduğu an vermişti. Ben şimdi başbakanın bu emri geri çekmesini istiyor, ülkenin yaşadığı bu hassas süreçte ihtiyacımız olan tek şey olan sağ duyuya çağırıyorum.

                          Sevgili okurlarım olumsuzluklar sürdükçe ülkem gerilecek insanlar bir birine düşman edilecek işte bunların oluşmaması için  tüm vatandaşlarımı iktidarı, polisi, bürokratı  ve özellikle başbakanı  ülkemin  kavgaya  değil  sağ duyuya ihtiyacı olduğunu hatırlatıyorum. Sokağı germek isteyen halkımı halkıma  kırdırmak isteyen provokatörlerden uzak durmak hepimiz için büyük önem taşıyor. Güvenlik güçlerin her gün artarak  sertleşen  müdahalesi başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye yi ayaklandırdı. Özellikle internet eylemcileri  vatandaşları  kışkırtmak  isteyen  sözleri arttıkça  artıyor  gerek vatandaşları gerekse güvenlik güçleri ülkemizi kaosa  sürükleyecek. Her türlü  etnik ayrıma karşı tüm provokasyona  gelmemelerini bu tür insanlara kulak asmamalarını rica ediyorum. Her şeyden  çok insan hayatının değerli olduğunu unutmamalı tepkiler vurdu kırdı şekline dönüşmemeli.

                      Sayın İstanbul  valisi  bu gün siz orda o görevi icra ediyorsanız  bunu orda yaşayan insanlara borçlusun. Siz siyasileri değil Türkiye cumhuriyeti devletini temsil ediyorsunuz. Sayın başbakanın yok camide  içki içtiler, benim türbanlı  kızımı  taciz ettiler gibi yalan sözleri karşısında  sessiz durmamalı bunu ispatlayıp kamu oyuna açıklamalısınız. Yok  böyle bir şey olmadı ise devlet adamlığına  yakışır şekilde bunu da beyan etmelisiniz. Halkla inatlaşan  bir zihniyete sahip siyasi   irade  içinde olanlara devleti temsil eden biri olarak halka karşı sağ duyulu olmalı siyasilerin arzusuna değil halkın demokratik tepkisini dinlemelisiniz. Bu milletin devletine olan saygınlığını  siz muhafaza  altına almalı emirde olsan devlet adamına  yakışır şekilde dik durmalısınız. Siyasilerin  yalanlarını onaylamadan halkın yaralarına merhem olmalı size bağlı olan güvenlik güçlerine uzun süre gören verip  onların sinirlerini germemelisiniz.

                                      Evet sayın valim bu yüce milletin devletle dolayısıyla sizinle bir sorunu yok onların derdi özgürlük alanlarına girilmemesi, demokratik tepkilerine kulak verilmesi, aşağılanıp çapulcu gibi olur olmaz şeyler benzetilmemesi isteğidir. Sizin göreviniz haklı istekler karşısında  halkın yanında durmak haklı direnişi provoke  etmek isteyenleri halkın  arasında çıkarmak olmalıdır. Siyasiler şahsi çıkarları için    her türlü filme  girebilecekleri her yalanı söyleyecekleri  şahsınıza bilinmeli. Onlara değil millete valilik yapmalısınız. Bu gün onlar var ama yarın olmayacaklar  ama devlet siz ve millet hep olacaktır. Bu asla unutulmamalıdır arz ederim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8784