SAĞLIK MI SİYASET Mİ‏

Sevgili okurlarım ben kendimi bildim bileli iki yüzlülüğü nefret ederim, yalaka

  Sevgili okurlarım ben kendimi bildim bileli iki yüzlülüğü nefret ederim, yalaka insanları eleştirir adam olmaya davet eder, doğruluktan şaşmamasını öneririm. Evet Hopa liman işletmesi özelleşti alan kişi Hopa’ya  katkı sağlamış gözle görülecek şekilde işler yapmış ünü dünyaya yayılmış içimizden biri Hopalı sayın Turgay Ciner inanın para kazanmak için değil Hopa ruhu taşıdığından  bana almak yakışır düşüncesi ile bu işi yapmış kendisine gerek Hopa’ya yaptığı hizmetler  gerekse  limanı satın alarak göstermiş olduğu duyarlılığından ötürü teşekkür eder şükranlarımı sunarım. Bu demek değil ki ben kendisine  yalakalık yapıyorum çünkü yazdıklarım doğru. İşin diğer boyutu çok daha farklı almış olduğu tarihten bu güne  çok zaman geçti ilçe büyüdü, nüfus çoğaldı, ticaret arttı v.s. v.s. örneğin yılda bir gemi geliyordu kömür yüklü şimdi ayda en az üç dört gemi geliyor bu da önlem alınmadığı için çevre sakinleri kömürün çıkardığı toz ile iç  içe yaşamak zorunda  bırakılıyor.

                                 Sevgili okuyucularım bu konuda bir çalışma yapılıyor kömürün çıkardığı toz en az zarar verecek şekilde önlem alınmaya uğraşılıyor  ama şikayetler bitmiyor  sağlıklı önlem alınamıyor nedeni bilmediğim için bir şey yazmayacağım. Yalnız benim merak ettiğim konuyu sizlerle paylaşacağım. İlçe belediyesi CHP li başkanın yönetiminde iken her gün AKP li bölge sakinleri şikayete geliyordu aynı sıkıntılar devam ederken o arkadaşlarımın biri hariç diğerlerinden hiçbir şikayet gelmiyor. Anlamıyorum siyaset  insanların sağlığından önemli mi? şimdi belediye sizin partiden  neden gelip yetkilileri uyarmıyor çare aramaları için herhangi bir yöntem kullanmıyorsunuz merak ediyorum. Evet biri hariç dedim çünkü o arkadaşım siyaseti  düşünmeden sağlığı ele alıyor yıllardır gereken her yere dilekçe veriyor mücadele ediyor kendisi ile aynı siyasi partide buluşamıyoruz ama söz konusu insan sağlığı olduğu için buluştuk konuştuk ve ben sizin uğraşınıza  saygı duyacağım  dedim ve elimden geleni yapacağım diye söz verdim.

                              Evet sevgili  dostlarım bu arkadaşım Nazım Dalkıran benimde orta okuldan arkadaşım  aynı siyasi görüşte olmasak bile yapmış olduğu mücadelesini anlıyor yöre sakinlerinin sağlıklı yaşaması için zaman ayırıp, dilekçeler yazıp iyileştirilmesi gerekir diyenlerden olduğu için  kendisine  teşekkür ediyorum. Diğer dostlarım olan CHP si döneminde belediyeyi  aşındıran, rahatsız olduklarını ifade eden kişileri de eleştiriyor ve onlara hiçbir siyasi görüş insan sağlığından önemli olmadığını ifade  ediyor Nazım arkadaşımı örnek almalarını arzuluyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8256