SAHİP ÇIKAMADIK

SAHİP ÇIKAMADIK
Sevgili dostlarım ilçe olarak sayın işadamımız Turgay Ciner Bey`in yaptırdığı ve merhum babası Hüsnü Ciner ismini koyduğu okula sahip çıkamadık. Bağış karşılığı alınan yer okul olduktan sonra 500 metrekare arsa ile birlikte Milli Eğitim`e bağışlanmıştı,okulun onarımını her yıl yine Turgay Bey yaptırıyordu. Mille eğitimin çivi çakmadığı bu okulun bomboş arsasını özel idareye devrederek çok büyük nankörlük yapmıştır. Evet yasal olarak bir sıkıntı yok ama etik olarak çok büyük yanlış işadamını gücendirdiniz onun yaptığı bağışa bağışla cevap verdiğiniz gelecek günler sizlerin mutlaka sorumlu tutacaktır.
Evet bu yıl Sayın Ciner 600 bin lira gönderdi ve bu para Milli Eğitim müdürüne gelmedi Okul Aile Birliği Başkanı`na geldi ama onarım ihale edilmeden Milli Eğitimce birine verildi soruyorum şimdi böyle bir rakam ihalesiz neden verildi. Okul aile başkanı ödeme yapmıyor Peki neden niye şunu açık ve net yazıyorum hiçbir öğretmeni eleştirmek beni mutlu etmiyor ama söz konusu nankörlük oldu mu duramıyorum söz konusu yerin ihalesi yapıldı Hopa’lı bir iş adamımız aldı, Ona da Hayırlı olsun suçu yok ama Milli Eğitim Müdürlüğü  üzülerek kınadığımı ifade etmeden geçemiyorum
Sevgili okuyucularım işadamlarının bizlerden yaptıkları için istediği hiçbir şey yok Teşekkür den başka ama Bizler Hopa’lı olarak yapmış olduğu esere sahiplenemedik,  bağış edilen kurum ticari düşündü kat karşılığı bağışla satıldı sanıyorum o katlarda üst düzey yöneticileri oturacak Ne diyeyim onlara da hayırlı olsun Hüsnü Ciner Okulu sahipsiz kaldı sanıyorum bundan sonra sayın Cine 5 para göndermez de Milli Eğitim kına Yakar sayenizde birisi de iş adamını kırdık tüm bunlara beton yığını için değer miydi ?

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4739