SANDIĞA KİLİTLENELİM‏

Sevgili okuyucuları meydanlarda topluca her kesimin katılımı ile barış dilinin konuşulması ülkeyi yönetip milleti sanal barışta gezdirenlere ders olmalı bu eylemlerden bir şey çıkarmalılardırlar

                     Değerli Taksim katılımcıları  tümünüzü yüreğimdeki  yetmiş sekiz kuşağı yurtsever, laik Atatürkçü biri olarak sevgi ile kucaklıyorum. Gezide açmış olduğunuz  haksızlığa, kısıtlanmak istenen özgürlüğe karşı demokratik ateşiniz bütün Türkiye’yi ısıtıyor ve aydınlık günlerin ilk kıvılcımı olarak milleti umutlandırıyor. Direnişte göstermiş olduğunuz kardeşliği, dayanışmayı, özgürlüğü, değişik görüşteki ve değişik inançlardaki  kişilerin bir araya getiriliş olmasını millet sizlerden öğreniyor. Yıllardır kutuplaşmanın, kardeş kavgalarının, etnik ayrımcılığın yok oluşunu direnişiniz ile millete umut oluşunuz taktire değer örnek olarak gösteriyorsunuz.

                       . Geçmişlerde acılar çekilen Taksim meydanında günümüzde her görüşten, her etnik kimlikten, kadını, erkeği, yaşlısı, genci, sanatçısı, iş adamı ile oluşturulan insan seli halkın ne kadar özgürlüğü susamışlığın görüntüsü olarak tüm dünyaya yansıtılmış olup dünyanın taktirini haklı olarak almışlardır.

                        Evet on yılı aşkın bir süredir üzerimizde ölü toprağı vardı şimdi siz katılımcılar bu toprağı söküp attığınız için çok teşekkür ederiz ayrıca yok olmak üzere olan onurumuzu ve umudumuzu yeniden yeşerttiğiniz içinde minnettarız. Bu güne kadar çok güzel işler yaptınız bu günden sonrada yapacağınıza emin olduğum için süreyi uzatmadan daha sağlıklı bir karar ile tepkilerinizin meyvesini almak için seçim sandığı önünüze gelene kadar demokratik sokak tepkileri ertelenmeli asla iktidarın oyuna gelip haklı başlattığınız davayı haksızlığa uğratmamalısınız. Sayın Başbakanın inadına konuşmaları sizleri, bizleri tüm halkı tahrik etmek olayları büyütüp bundan çıkar beklemek olduğu göz ardı olunmamalıdır. Dün P.K.K yı kucaklayıp bu gün Taksimde p.k.k lılarla teröristlerle bir oldular diyen bir zihniyet ile karşı karşıya olduğumuz unutulmamalıdır işte ben onun için tepkilerinizi erteleyin ve bunu sandığa yansıtmak için bekleyin diyor saygılar sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8840