sandığa sahip çıkılmalı

Sevgili okuyucularım 30 mart 2014 tarihinde bir ulusun seçimi yapılacak bu seçimler kadar önem arz eden bir seçim cumhuriyet tarihi boyu görülmemiş olup demokrasi ve cumhuriyet bu seçimin sonucuna göre şekillenecek

Sevgili okuyucularım 30 mart  2014 tarihinde bir ulusun seçimi yapılacak bu seçimler kadar önem arz eden bir seçim  cumhuriyet tarihi boyu görülmemiş olup demokrasi ve cumhuriyet bu seçimin sonucuna göre şekillenecek. AKP si bu seçimleri  en az zararla kapatmak isteyecek bunun için her türlü seçim yolsuzluğu yapabilecek durumdadır. Bu seçimlerin  sonucu 2015 yılında yapılacak olan genel seçimleri etkileyecek olması bunlarda yüce divan  korkusu oluşturduğu için yapamayacakları hiçbir iş yok onun için diğer partilerin sandık görevlileri çok uyanık olmaları  gerekir. Sayın başbakan açıkladığı belediye başkanlarının dört yüz tanesini değiştirdi. Kendisinin  baktığı tek husus cemaatçi  olmaması bu güne kadar dört yüz  adet cemaatçi tespit etmiş olacak ki açıkladıktan kısa bir süre sonra değiştirme gereği duydu.

                            Değerli Artvin post  okuyucuları  ülkenin çivisi çıkmış bir başbakanı var herkesle kavga ediyor kendisine biat etmeyen hiç kimseyi kendinden görmüyor, korkuyor ve kimseye güvenmiyor. Korku yüreklerine o kadar işlemiş ki zaman kazanmak için mart ayında ki seçimleri iptal ederse şaşırmayın. Bu milletin yapması gereken iki iş var ya oyları ile ülkenin kazanması için çalışacaklar ya da Tayyip Erdoğana  oy verip ülkelerini arayacaklar. Size samimiyetim ile söylüyorum bir gün önce söylediği sözü yalanlayan dünya da sayın başbakan gibi biri daha yok. Şimdi soruyorum size on yedi aralık günü bunların yolsuzluğu ortaya çıkması cemaat mensuplarına ve  onun lideri Fettullah hocaya terörist, çete, ihanetçileri, hainler diye hakaret edecek miydi? Daha önce aday gösterdiği dört yüz kişiyi cemaatçi diye değiştirecek miydi? Sayın başbakan üç ay önce cemaati  kast ederek ne istediniz de vermedik demedi mi gökten ne  yağdı da yer kabul etmedi sözü başbakana ait değil mi?

                     Sevgili dostlarım özgürlük, demokrasi, laiklik, ülkenin bölünmez bütünlüğü demokrasi istiyorsanız bunlara oy vermeyin ve sandığa  sahip çıkın son aylarda gelişen olaylardan ötürü bunların yapamayacağı hiçbir iş yok. Görev yapan  devlet memurları ile savaşan bir iktidar dünya da var mı? kendine göre yasaları, yargıçları, polisleri dizayn  eden bir iktidarın Türkiye de ikinci bir örneği var mı? TC kelimesinden rahatsız olup ülkeyi yöneten bir zihniyete 30 martta sandığa sahip çıkarak dur demeliyiz. Bunu başarırsak  çok şeyi kurtarırız  aksi taktirde çok çekeriz karar seçmenlerin. Saygılarımla. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4827