SANDIKTAN KAÇANLAR‏

Merhaba dostlar evet bir seçim süresi de geçti kazanan ülke olmalı iken olmadı
 Merhaba dostlar evet bir seçim süresi de  geçti kazanan ülke olmalı iken olmadı Tayyip bey cumhur başkanı seçildi ne diyelim  hayırlısı. Seçimin sonucunu etkileyen sandığa gitmeyen on beş milyon seçmen bu çok ciddi bir rakamdır dünyada on beş milyonun altında onlarca devlet var örneğin Yunanistan,Hollanda, Gürcistan gibi. İnsanlar sorumluluk taşımalı bana ne anlayışı ülkeyi ne hale getirdi ortada cebinde T.C kimliği taşıyıp vatandaşlık görevini yapmamak insanın kendine ihaneti olmalı bir insan önce yarınlarını sonra ülkenin kaderini düşünmeli bir bayrak altında yaşıyorsak toplumsal olaylarda sağ duyulu olmalıyız. Çoğu vatandaş tatilde idi zevkinden ödül vermedi ama ülkenin yarınlarından bir çok ödül verdi kolay olanı yapması gerekirken zoru seçti sandığa gitmedi barış ve huzur ülkenin geleceği demokrasi oylanırken buna sahip çıkmayanlar büyük vebal altında olduklarını hatırlatmama sanıyorum gerek yok. Olacak iş mi  sandığa  katılmama kararı alınsa inanın on beş milyon insan bulamayız ama iş ciddi oldu mu elini taşı altına koymayan yığınla insan bulunuyor. Benim sandık başına gitmeyenlere diyecek fazla bir sözüm yok desem de ne anlarlar ne de takarlar onlar anlayan, düşünen, sorumlu his eden birileri olsa sandığa gider vatandaşlık görevlerini yaparlardı.

            Evet işin bir diğer boyutu da sandık yerine tatili seçenlerin çoğunlu aydın ve sol kesimden efenim ne imiş ortak adaya ısınamadım on iki yıldır Tayyip Erdoğan’a  ısındınsa bu güne kadar kül olman lazım ama olmamış tatil yapıyorsun diğer konu ortak adayı tanımıyorsun ama Tayyip beyi çok iyi tanıyor onun cumhur başkanı olmaması gerektiğini biliyorsun sandığa girmen için sanıyorum bu yeterli neden olabilirdi ama sizler ülkenin kuruluş tarihinde emeğiniz olmadığı için yıkımında emeğimiz olsun düşündünüz ve sandığa gitmediniz ne yapalım  size rağmen bizle demokratik mücadelemize devam edeceğiz. Bundan sonra ne olacak çiçeği burnunda cumhur başkanımız anayasanın ön gördüğü şartları uygulamadan kaçınıyor ülkenin bir numaralı koltuğuna oturacak olan birinin anayasaya ters düşmesi alkışlanacak bir şey değil.

              Sevgili dostlarım 2015 yılında genel seçim var sayın Başbakan kendisinin arzuladığı başkanlık sistemine geçmek için siyasete müdahale edeceği daha ilk günden belli oldu onu hepimiz tanıyoruz biz ne yapacağız onun hesabını yapmalı heyecan veren kişileri sürükleyebilen bir muhalefette ciddi şekilde ihtiyacımız var artık hiç kimse küçük olsun ama bende olayım deme lüksüne sahip değil ben bedel ödemiş biri olarak sevdam olan ülkemin geleceği, laik cumhuriyeti, bölünmez bütünlüğü için kimseye bir defada deneyelim deme lüksüm yok halkın isteğine kulak veri ve muhalefeti ona göre dizayn edin ve seçime girin seçimden sonra konuşmayı bırakın artık konuşulan, alkışlanan, saygı duyulan, tüm halkı kucaklayan bir anlayış ile 2015 seçimine hazırlanın millet sizden bir şeyler bekliyor yeter artık ufak olsun benim olsun anlayışınız dev ülkeyi un ufak etti itibarı kaybetti tehlikeler yolda aklınız uykuda olmasın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3612