SAVAŞ İSTEMİYORUZ‏

Merhaba sevgili okuyucularım sanıyorum sıcak günler geri geliyor kan kokan orta doğu coğrafyası bizi de içine alacak gibi

     Merhaba sevgili okuyucularım sanıyorum sıcak günler geri geliyor kan kokan orta doğu coğrafyası bizi de içine alacak gibi iktidarın başarısız iç ve dış politikası ülkeyi uzun yıllar içinden  çıkılması zor görünen sıcak günlere doğru gidiyoruz. Ne oldu da iş bu noktaya geldi daha dün  can ciğer iki dost olan Esat ile Tayip beyin arasına kim girdi neden girdi sayın Başbakan kimin için  dostu ile kötü oldu, neden bu millete bunu açıklamıyor bilmiyor mu zorunlu olmayan her savaş bir cinayettir. İnsanlık dediler bir milyona yakın Suriyeli göçmenleri yurda aldılar aş verdiler, iş verdiler, silah eğitimi ile silahlandırdılar komşu ülkeye günü birlik gönderip savaştırdılar peki neden bu ülkenin ne çıkarı var bunu ne bilen var nede söyleyen. Biz ekonomik özgürlüğüne kavuşmuş , bağımsız bir devlet değiliz onun için her adımı atmadan çok iyi hesap yapmalıyız.

          Sevgili dostlarım iş öyle bir yöne doğru gidiyor ki değil orta doğuda dünyada tek kalacak bir tek dost ülke bulamayacağız bakmayın siz Nato genel sekreterinin konuşmasına ne diyor sekreter olası  bir Türkiye ye saldırı Nato ya yapılmış sayar gereğini yaparız diyor . soruyorum kendilerine otuz yıldır P.K.K denen terör belası ile uğraştık binlerce şehit verip milyarlarca para döktük nerde idiniz o günlerde destek mi oldunuz yoksa köstek mi? terör gurubu Kandil denen yerden geldi kahpece vurup gitti, bir defa olsun dediniz mi bu Kandil terörist gurupların kampı o kamp kapanmalı yada yerle bir edilmeli dediniz mi? Şimdi kalkmış Türkiye devletine yapılacak her saldırı bize yapılmış kabul eder gereğini yaparız diyorsunuz evet belki bu sözleriniz ile A.K.P iktidarını kandırırsınız ama yüce Türk milletini asla kandıramazsınız . bu millet savaş istemiyor, istese idi çocuklarını şehit eden terör örgütüne yapılan barış çağrısına sesiz kalmaz intikam der savaş çığlığı atardı nasıl ki sayın Başbakanın Suriye ye attığı gibi.

        Evet sayın Başbakanım millet iradesi ile iktidar oldunuz buna saygım var sizinde millete saygınız varsa onların sesine kulak verin bu toplumun yüzde yüzüne yakını savaş istemiyor siz ülkedeki gündemleri değiştirmek için savaş çıkaracak kadar şartlanmış olabilirsiniz, ama bunun sonucuna katlanmak zorunda kalan siz değil bu millet olacak. Dünyanın Amerika dahil nerde ise tamamına yakın milleti ülkelerinin savaşa girmesini istemiyor onun için yöneticileri vazgeçiyor ama siz halkınıza rağmen savaş diyorsanız bir doktora görünün lütfen. Savaşın kazananı olmaz insanların ölmelerinden kim ne kazandı bu güne kadar benim ülkem otuz yıldır p.k.k belası savaştı ne kazandı sayenizde teslim oldu madem savaşa çok meraklı idiniz içimizdeki katilleri etkisiz hale getirse idiniz de barış masalı altında milletin gururunu İncil tip, şehitlerimizi kemiklerini sızlatmasaydınız . artık size oy verenler bile küstü çünkü onlarda bu devletin insanı onlarda savaş istemiyor tek siz istiyorsunuz peki ama neden?  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8805