SAVAŞ İSTEMİYORUZ?

Merhaba dostlarım sanıyorum ülkemiz ve tüm dünya bir süre orta doğuyu konuşacak sular ısınmışa benziyor sonuç

 Merhaba dostlarım sanıyorum ülkemiz ve tüm dünya  bir süre orta doğuyu konuşacak sular ısınmışa benziyor sonuç ne olur bilmem ama iyi şeylerin olmayacağı  kesin gibi Suriye olayında Rusya geri adım attı atıyor Arap ülkeleri Rusya’yı ikna etmişe benziyor karşılığı ne aldı şu an için belli değil ama Rusya gibi bir ülke çam sakızına kanacak değil sanıyorum. Türkiye bu işte en zararlı çıkacak ülkelerin başında geliyor nedeni de siyasilerin ülke, vatan, millet düşüncelerinden çok koltukları düşünür olmaları bunlar Tayip Erdoğanın önderliğinde gök gürültüsü gibi gürlüyorlar ama yağamıyorlar bir devletin başı o kadar konuşurda bir tek sözü dinlenmezse hatta alaya alınıyor dış devletler cevap verme ihtiyacı bile duymuyorsa düşünmemiz gereken bir den çok şeylerin olduğunu ifade ediyor, millet olarak ilk seçimde önlemini almamız gerektiğini açıkça yazıyorum.

                       Sevgili okuyucularım A.B.D bir Mart teskeresinin intikamını almaya devam ediyor bizi sıcak savaşın içine atarsa hiç şaşırmayın  sayın Başbakan dış ve iç politikadaki başarısız oluşu ve savaşı kendisine kurtuluş olarak görüşü çok tehlikeli ve anlamsız  sözleri, Amerika dan emir bekleyişi , yeni bir teskere çıkarılmasından  yana oluşu ülkemiz için çok büyük tehlike arz ettiğini belirtmek isterim. Türk milleti tarih boyu savaşlardan çok çekti kimsenin savaş tarafında duracağını sanmıyorum ama sayın Başbakan kimselere bu güne kadar yaptığı işlerde danışmadığı gibi yinede tek başına karar verecek gibi gözükmesi çok tehlikeli bir kumar olduğunu anlaması gerek. Bir savaş bir ülkeyi yüz yıllarca geri götüreceği gibi tarh boyu kin ve nefret iki komşu ülkede eksik olmayacağı da ayrı bir sorun savaşlar insan yaşamında en son çözüm olduğunu dünyada bilmeyen yok ama çıkarlar söz konusu oldumu insan hayatının değeri ortadan kalkıyor. Amerika yıllardır büyük küçük savaşlar yapmıştır yapmaya da devam ediyor ya Allah aşkına hangi ülkeye barış, demokrasi ve sağlık getirmiştir ben Amerikanın içinde olduğu değil savaşı barışı ile düşünürüm çünkü güvenmiyorum.

             Sayın Türkiye Büyük Millet meclisinin üyeleri bu savaşa sakın ola okey demeyin teskere falanda çıkarmayın evet komşu ülkede üzücü olaylar yaşanıyor ama bunun karşılığı savaş değil diplomasidir . savaşlarda kurşunlar adres sormayacak çoluk çocuk ölecek bunun vebalı çoktur bu vebali göze alamazsınız almamalısınız. Hiçbir şeyin çözümü insan hayatından daha önemli değildir. Sayın Başbakanım siz ömür boyu hiç savaştınız mı terör örgütüne karşı ne başarınız varda bu gün kalkmış komşularla savaşa hazırız mesajı veriyorsunuz, ülkedeki başarısızlığın çözümü bulunur bu başarısızlığını savaşa evet diyerek örtmeye kalkışmayın bu ülke size tahammül edebilir ama savaşa ASLA. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5270