SAYGI VE SEVGİ

SAYGI VE SEVGİ
Sevgili dostlarım son yıllarda   saygı ve sevgiyi kaybettik bir ülkede yaşan iki düşman gibiyiz. Bunun böyle olmasını isteyen birileri mutlaka var ama onlar azınlıkta toplumun geneli bunların peşine neden takılır anlamıyorum. İnsanlar bir birine güvenmiyor ülkenin yarısı diğer yarısını sevmiyor saygı göstermiyor bu gidiş ülkenin geneline zarar veriyor bunu hesabı da yapılmıyor. Koskoca  ülke takılmış bir ii kişinin peşine tahammül denen olay kaldırmış hoş görü ayaklar altına alınmış bizden olmayan diye ülke kutuplaşmış bu gidiş doğru yol değil bu yolun sonu yok bilinmeyen bir yön.

        Evet demokrasi  amaç olmaktan çıkarılıp araç olarak görülürse üç kuruşluk çıkar için insanlar eğilirse tek adamlık sevdası sürer giderse insanların taraf olduğu yerde sevgi ve saygıdan yoksul durması kaçınılmaz. Oysa demokrasi ne güzel bir şey içinde  sevgiyi barındırır, saygıyı yaşatır, kazanan kişiye tahammül edilir, başarıl olması beklenir. insanlar kin ve nefret içinde olmaz kaybeden kazananı tebrik eder kazanma sırasını bekler.  Kolay olanı yapmayıp zoru seçmek neden bilmiyorum bunun bir nedeni olmalı varsa suçlusu ayağa kalkmalı. Çünkü yasam sevgi ve saygı üstüne  yeşerirse güzelleşir yaşam olur.

           Değerli okuyucularım hayat bir masal  gibidir sonunu öğrenmeden ömrün sonu gelir. Bu süre içinde kin ve nefretle yaşamak insanın ömrünü kısaltır oysa sevi bir servettir, yaşamın en büyük ilacıdır bu ilacı elden bırakmayın. Kötü örneklere takılıp kalmayın kazanmasını bilin kaybetmeye tahammül gösterin saygılı durun. Kazananı konuşana kadar neden kazanamadığınızın  hesabını yapın. Mevlana gibi düşünün kim olursa ol  yinede  gel deyin üç günlük dünyada kırıcı olmayın arkanızda bıraktığınız nesile düşman bırakmayın saygı ve sevgiye sözle değil gönül ile bağlanın bakın o zaman yaşam sizler için ne kadar güzel olacak.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4987