SEÇİME DOĞRU‏

Merhaba sevgili okuyucularım siyaset ülke genelinde ısınmaya başlıyor adaylar, aday adayları mevcut adaylar derken

 Merhaba sevgili okuyucularım siyaset ülke genelinde ısınmaya başlıyor adaylar, aday adayları mevcut adaylar derken bir kımıldanma millette bir bekleyiş ve hey can açık gözle net olarak görülebiliniyor. Ben Artvin ilinden söz edeceğim bu ilimizde Arhavi,Hopa,Ardanuç ve Şavşat adayları aynı isimler diğer bölgelerde birden fazla aday olduğu için sanıyorum delege veya genel kurul kararı ile belirlenecek. Ben bu seçimle ilgili yazımı Arhavi ve Hopa için yazacağım. Biliyorsunuz Arhavi ilçesini bir kapris uğruna inadına kaybettik bu dönem kimsenin kapris yapma veya sen ben deme, bilgiçlik taslamak, küs kalmak gibi bir lüksü yok. Neden yok önümüzdeki Mart ayında yapılacak seçim diğer yılların tüm seçimin sonucunu da aşağı yukarı belirleyecek her seçim çok önemli ama bu seçim çok çok çok daha önemli ,cumhuriyet tarihinin son demokratik seçimi olabilir nasıl niçin diye sormayın üç dönemdir şımarıklığı elden bırak mayan mevcut iktidar bu döne’ mide alırsa  varın gerisini  hesap edin.

            Sevgili Arhavili aydın, çağdaş, yurt sever, laik insanları mart ayında yapılacak olan genel seçimde adayınız Musa Ulutaş iyi bir tercih iki dönem reislik yapmış ilçe halkını çok iyi tanıyor  bireysel ilişkileri mükemmel  v.s v.s. her şeyi lehine tek bir şey kalıyor oda parti içindeki birlik ve beraberlik bunu sağlıya bildikleri  an seçim tamam. Bu nasıl sağlanılacak Arhavi’nin iki dönem önceki başarılı bir millet vekili var sayın Yüksel çorbacı bu şahıs döneminin çok ses getiren vekili bunun döneminde Arhavi’de rekor oy aldık şimdi bunun la seçim süresi boyunca kol kola olunursa ve halkın arasında dolaşılırsa inanın seçimin sonucu sandık açılmadan belli olur diye düşünüyorum.Arhavi bunu başara bilir mi diye düşünmüyorum başarmalı yapmalı eski hallerine takılıp kalmamalı hiç kimsenin sahsı kaprisi yüzünden bu tarih kadar önemli seçimden aksi yönden sorumlu kalmasını istemiyorum artı bir önceki seçime takılıp kalmasını beklemiyor o seçimden ders çıkardılar diye düşünmek istiyorum.

       Evet Hopa’da seçim ne olur diye değerlendirmek bile istemiyorum çünkü gülerler adama her şey mükemmel, çalışmalar, yapılanlar, ilkler v.s v.s her şey ortada ama yinede tedbiri elden bırak mamak gerek çalışmaktan kim ölmüş daha çok çalışırsak daha çok oy alırız düşüncesi ile hareket etmek gerektiğine inanıyorum ileride ne yapmak gerektiğini benim ne düşündüğümü partili dostlarımın dünü bu gününü , duruşları doğru ve yanlışları olması gereken ve asla olmamalı diye düşünenleri sizlerle paylaşacağım şimdilik saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8724