ŞEHİTLERİN HATRINA‏

ŞEHİTLERİN HATRINA‏

Merhaba değerli dostlarım 18 mart  Çanakkale  zaferinin 100. yıl dönümünü kutlayacağımız bu günlerde  inşallah insanların aklın bir şeyler gelir. Bu ülkenin nasıl kurulduğunu nice şehitler verildiğini hatırlamayan nesiller lütfen o günleri bir daha okuyun ve büyüklerinizden dinleyin zor şartlarda kurulan bu ülke oylarınız ile nereye geldiğini bir düşünün ve 7 Haziran seçimlerinde ona göre oy veriniz.evet ülke rampa aşağı inen ve fireni patlamış kamyon gibi sansa gidiyor ya birileri bir çare bulacak durduracak yada uçuruma yuvarlanacak, çare var oda yüce millet bu seçimlerde şahsı üç beş kuruşluk çıkarını erteler de ülkesinin aydınlık, çağdaş, Laik cumhuriyetine ve parlamenter sistemin devamına oy verir, ya da uçurumdan inen arabanın durması için işi sansa bırakır. Beş  saniye düşünseniz ülke nereye doğru gittiğini anlayacaksınız ama düşünmek istemeyenlerin sayesinde gelişen olumsuzluklar kaderimiz değildir. İnsanlar kaderlerini kendileri çizerler onun için 7 Haziran’da ne olacaksa olsun deme lüksü hiçbir yurttaşımızda yoktur olmamalıdır.

               Sevgili okuyucularım seçim günleri yanaştıkça sizden bizden daha çok Demokrasici olacaklar, cumhuriyete sarılacaklar, toprak bütünlüğümüzü savunacaklar, kardeşlik ve barıştan hikayeler anlatacaklar ve ağzınıza üç beş tutam bal sürecekler sizde bunlar değişti diye düşüneceksiniz ve oyunuzu vereceksiniz. Bakın bunlar değişmez üç dönemdir değiştiler mi Demokrasi onlar için bir araç hiçbir zaman amaç olmadı, cumhuriyet en büyük düşmanları , toprak bütünlüğümüz pazarlık içinde, barış ve kardeşlik şahsı çikarları için söylenen sözler tüm yurttaşların uyduğu anayasayı bile tanımıyoruz diyenler , parlamenter sisteminden ve cumhuriyetin sonlanması gerekir diyenlere artık güvenmeyin. Seçim süresi içinde din ve iman  vurgusu yapacaklar ter temiz inanç sahibi kişileri kandıracaklar bu üç dönemdir böyle oldu bu seçimde olmamalı Tanrı ile aranıza hiç kimseyi sokmamalısınız ibadet ALLAH için siyaset milletin refahı için yapılır demelisiniz.

              Değerli okuyucularım arkanıza bir bakın milli değerlerden, örf ve adetlerden elinizde kaldı mı?. etik olmayan tüm işler bunların döneminde yapıldı ve yapılmaya devam ediyor tarafsız olması gereken kişiler aday adayı oluyor birilerinin baskısı ile görevine geri dönüyor devlet kadrosu bunların döneminde siyasallaştı dünyada olmayan işler ülkemizde oluyor tüm Dünya halimize gülüyor şayet bu seçimde bunlara bir ders vermez isek gülmeler devam edecek. Çok yakında iktidar ve Cumhurbaşkanı küs olacak çünkü tüm adayları köşk belirlemek istiyor oysa bu partinin bir yönetimi var bir genel başkanı ve ülkenin Başbakanı var onlara danışmadan yapılmak istenilenler onları çıldırtacak bölünecekler ayı  düşecekler tek adamlık sevdası hüsran ile bitecek. Ben 18 mart Çanakkale şehitlerine Tanrıdan rahmet diliyor bize emanet ettikleri    cumhuriyeti namus gibi koruyacağıma söz veriyorum  şehitlerin aziz hatırası için 7 Haziran seçimlerinde oy kullanmasını arzuluyor  sevgilerimle saygılar sunuyorum. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 7880