SEVGi BU

SEVGi BU
Sevgili okuyucularım anaysa değişikliği Meclis`ten geçti ama sayın Cumhur Başkan`ımıza ulaşmadı Meclis`te bekletiliyor neden bekletiyorlar anlamış değilim dedikodular devam ediyor referandum iptali bile gündeme getiriliyor. Sanıyorum anketler iç açıcı olmamalı ki kaybetmeyi göze alamıyorlar onlar ne düşünürse düşünsün millet son kararını vermeli kendini siyasilerin oyuncağı olmaktan kurtarmalı. Şu bir gerçek ki ülkenin bir kısmı sevgisine mağlup sayın Cumhur Başkan`ına o kadar inanmışlar o kadar güveniyorlar ki kendisini düşünmeye bile ihtiyaç duymuyor bu bir tür hastalıktır tedavisi yoktur kim ne derse desin ne anlatsa anlatsın o sevmiş, inanmış, güveniyor onun için o ne derse onu yapar kendisine faydası olurmuş olmazmış bakmaz onun tek amacı sevdiği kişinin istekleri yerine gelsin o Mutlu olsun ona o yeter kendi mutluluğunu başkasının mutluluğu ile arayan bir ortamda referanduma gideceğiz burda insanların bir bölümü yarınlarını düşünerek karar verecek diğer bölümü neyi oyladığını düşünmeden sevdiğim insan Mutlu olsun yeter diyecek. İşte durum bu böyle durumlarda halkı ikna etmek zordur kendi haline bırakmak doğrudur.
Sevgili dostlarım kızmadan, darılmadan, yılmadan mücadele etmeli her kesin görüşüne ve sevgisine saygı duyulmalı kutuplaşmaya karşı akıllı olunmalı halka bire bir anlatılmalı istenilen rejimin ülkemize faydası olmayacağı bölünmeyi tetikleyeceğini izah etmeli bunları ederken kırıcı dil ve üsluptan uzak durmalı halk ile inatlaşma yolu kapanmalı. Ben inanıyorum ki iyi bir çalışma ile halk aydınlanacak sizi seviyorum ama diyecek ve rejimine sahip çıkacak . Başarı inanmanın yarısıdır hayır oyu kullanacağım diyen yurttaşlarımın her biri evet oyu kullanacağım diyen bir kişiyi yanına alırsa sorun ortadan kalkar Evet bunları yapmak yazmak kadar kolay değil ama başka çare yok iş sayı ile sonuçlanacak ise sayıda bu halkın kararı ile sağlanılacaksa yılmadan bıkmadan ayrışmadan halk ile bütünleşmek şart.
Değerli dostlarım referandum süresi içinde birilerinin yinede en büyük sermayesi kutsal dinimiz olacak yüce Mevla`mın ben kullarımın özgür yaşamasını isterim sözü unutulacak siz Nasıl yaşıyacaksınız bilmezsiniz bize evet oyu verin biz Nasıl istiyorsak bundan sonra öyle yaşıyacaksınız diyecekler ülkenin bir kısmı sevdiği insanın dediği olsun bana ne olursa olsun yeterki o Mutlu olsun düşüncesi içinde olduğu için kolay bir seçim olmayacak burda ATA`larının emaneti olan Türkiye cumhuriyeti sevdalıları ile seviyorumda ne yapayım diyenlerin yarışması olacak. Şunu her kes bilsin ki evet diyecek olanların mantıklı ve ülkenin yarınları için istenilen tek adamlık sistemine karşı savunacakları hiç bir konu yok çünkü onlar bu tür işlerin peşinde değil bu sistem ile ülke nerye gider ben yarın ne yaparım diye düşünmez onu tek derdi sevdiği insanın dediği olsun o Mutlu olsun yeter. Evet çok zor bir seçim süresi bizleri bekliyor bizler ülkemizin bekası var olduğu süre sizin sevginiz sürer deyip önce ülkemizi sevdireceğiz halka çok iyi anlatacağız ATA`larımızın emanet ettiği cumhuriyete sahip çıkmak tüm sevgilerin başında gelir diyeceğiz işte bunu başarırsak bu iş biter başaramazsak ülke bir yere bizde istedikleri yere gideriz Aziz millet yaşam ile yaşatılmak arasında tercihini yapacak ya hayır diyecek ben varsam yaşamımı ben seçerim diyecek yada evet deyip size teslim oldum Nasıl istiyorsanız öyle yaşamayı kabül ediyorum diyecek karar Aziz Türk milletinin

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 598