SEVGİ VE SAYGI?

Sevgili okuyucularım son on iki yılda en çok kaybettiğimiz şey sevgi, saygı, dirilik ve birlik olacak ki çatı adayımız Ekmeleddin bey seçim kampanyasını bu sözlerle başlayarak açtı.
 Ülkeye on iki yıldır kaybolan bu değerleri geri getireceğini söyledi, haksız da değil ciddi şekilde sevgi ve saygı ile birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sayın Başbakan gezi olayından sonra ben insanlarımı evlerinde zor tutuyorum sözü bu ülkenin tüm değerlerini ve dengelerini alt üst etti. Evet bir ülkede yaşayan insanların bir birlerine saygısı yoksa o ülkede yaşam çekilmez bir hal alır sayın Başbakan ülkenin  örf ve adetlerini, resmi bayramlarını, yaşam ve rejimin yarınlarını alt üst ettiği yetmiyormuş gibi şimdide geleceği  ben tayı edeceğim düşüncesi ile doğmayan  çocukları bile zan altında bırakıyor. Ne dersem doğru ne yaparsam ben iyisini bilirim sevdası ülkeyi uçurumun eşiğine getiriyor telafisi imkansız olan cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra tek adamlık sevdası ve Osmanlı ruhunun yeniden yaşatma duygusu gelecek nesiller için bir kabus olabilir, on Ağustos tüm ülke için Tayyip Erdoğan dan kurtulma günü olabilir yapılması gereken yüce millet inadından vaz geçecek, gözünü açacak ve ülkenin nereye doğru götürülmek istendiğini görecek ve oyunu Tayyip  Erdoğan’a  vermeyecek.

                 Değerli dostlarım dünya tarihinde bir ilk gerçekleşiyor  üç kişinin yarışacağı bir seçimde biri on puan önde başlıyor. Nasıl mı Tayyip bey başbakanlıktan istifa etmediği için devletin tüm gücünü kullanarak seçime hazırlanıyor diğer iki aday kıt kanaat kendi imkanları doğrultusunda hazırlanmaya çalışıyorlar. Ey Başbakan ağzından çıkan her sözün bir  islam adına oluyor da , sen neden Hz. Ömer gibi olamıyorsun? Biliyorsun ki Hz.Ömer denince akla gelen ilk şey onun adaleti her saniye islam dan söz edip islamın kurallarını hatırlamaman anlaşılır gibi değil.kutsal dinimizin emri olan Müslüman kişilerin adil ve adaletli olması gerekir sözü size hiçbir şey hatırlatmıyorum? On Ağustos seçimlerine devletin tüm imkanlarını kullanarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemiş olmuyor musunuz? Dinimizde yetim hakkı yemek var mı?. evet bu zorluklara rağmen bu seçim yapılacak ben şahsen adil davranmayan Başbakana oy vermeyeceğim nedeni de onun işlediği günaha ortak olmak istemediğim için..

                Evet sevgili okuyucularım gerçektende Ekmeleddin beyin söz ettiği gibi ülkemizin sevgi , saygı ve birlik beraberliğe çok ihtiyacımız var. Eskiden dört bir yanımız denizdi şimdi bu iktidarın sayesinde dört yanımız değil her yanımız bize düşman oldu dünyada kendine düşman yaratan ülke hangisi diye bir soru gelirse çok rahat Türkiye denilebilir. Onun için ben Ekmeleddin beyin sözünü çok önemsiyor ve destekliyorum. Kampanyasını da  sevgi, saygı , dirilik ve birlik sözü ile açması çok yerinde bir olay kendilerini kutluyor başarılar diliyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5244