SEVGİLİ KADINLAR

Evet ülkemiz kadın hakları konusunda 120. olduğunu biliyor musunuz benim inançlar

 Sevgili dostlarım kadınlarımızı kendilerine seçim malzemesi gören iktidar bir işide başardı meclise onları türbanları ile soktu, mecliste kimse tepki göstermeyerek bir ilk gerçekleşerek A.K.P ‘nin elinden türban oyuncağı alındı tüm bu işleri inanç ve kadınlara özgürlük diye yaptıklarını söyleyenlere birden çok sözüm var. Ben kadınların özgür  olmasından asla sıkıntı duymam ama şunu belirtmek isterim ki özgür bir hayat çok yavaş kurulur ama çok hızlı yıkılır , ben burada daracık pantolonu ile sıkma başın oluşturduğu ve parklarda sevgilisi ile oturduğunu kendine özgürlük sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğunu hatırlatmak isterim. Ben inançlarından ötürü türban takan her bayana saygılıyım ama, türbanla özgürleştiğine inananlara hatırlatmak isterim türban bıçak sırtı gibidir bir yandan inanç özgürlüğünü temsil eder diğer yandan da inanç baskısını bir çok kadın inanarak örtünürken , bir çok genç kızlarımızda aile güçlerince zorla kapatırlar buna özgürlük denilebilir mi ?. beş yaşında kapanan on beş yaşında evlendirilen kızlarımızın yüzünden ülke değişikliğe doğru gitmesi kime özgürlük sağlıyor.

             Evet ülkemiz kadın hakları konusunda 120. olduğunu biliyor musunuz  benim inançlar olan saygım sonsuz ama siyasilerin kadınların üzerinden siyasi çıkar sağlaması anlamsız ve ayıp. İnanç bir gösteri  aracı değildir meclise  türbanla giren vekillerin söylemlerine bakılırsa inanç dan uzak bir  söylemle artık türbanı çıkarıp kirlenmeyeceği demesi türban takmayanlara karşı hiçbir özgürlük yok demek ten farklı mı . bir vekilin böyle konuşması adil mi, adaletlimi yoksa ayıp mı bunu cevabını siz verin. Soruyorum türbanlı olanları kirli görenlere önümüzdeki olimpiyat tanıtımında kimin resmini koyacaksınız  söz konusu medeniyet olunca türbanlı kardeşimin resmi   sizleri neden rahatsız ediyor. A.K.P si iktidarı cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en otoriter hükümetidir neden birkaç dakkalık iç tüzüğü değiştirip bayan millet vekillerin pantolonla meclise girmesini sağlamıyorsunuz ?

             Değerli dostlarım sahsı çıkarları uğruna sözde özgürlük getiriyoruz diyen bu iktidara asla inanmayın bunlar oldukları yeri kollamak için her renge her şekle girecek kadar özgürlüklerin yanındadırlar. Kadınlarımız her gün dövülüyor, öldürülüyor, tecavüze uğruyor , on beş yaşında evlendiriliyor,  başlı parası adı altında parayla satılıyorsa ve bunlara iktidarca seyirci kalınıyorsa asla kadınlarımız özgür olamaz  ben tüm kadınları seviyor sayıyor ellerinden öperek annemin de bir kadın olduğunu ifade ederek kendileri üzerinden siyaset yapanlara müsaade etmemelerini arz ediyorum. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4919