SEVGİLİ ÖĞRETMENİM‏

Evet 24 kasım öğretmenler günü yaşandı ve geçti inanın bugüne kadar bekledim nedeni de son derece saygı duyduğum öğretmenlerim için ne yazabilirim ...

 Evet 24 kasım öğretmenler günü yaşandı ve geçti inanın bugüne kadar bekledim nedeni de son derece saygı duyduğum öğretmenlerim için ne yazabilirim diye düşündüm onların gününü kutlamak nice mutlu yıllar demek  yetmiyordu bana kelimelerle anlatılmayacak   insanların iktidarca uğradıkları zulmü gördüğüm  an yazıklar olsun dedim islamiyeti dilinden düşürmeyen insanlar ( Hz. Alinin ) bana bir kelime öğreten kişinin bin yıl kölesi olurum dediğini bilmeyecek kadar islamiyeti bilmemelerini ifade ediyorum sevgili öğretmenim  sizleri suçlamam mümkün değil ama sizlere  bunları reva görenlere hiç mi bir şey öğretmediniz  yoksa siz öğretip onlarmı anlamak istemediler bana  göre ikinci şık doğrudur  çünkü dünyanın iki kutsal mesleğinden biri olan öğretmenlik bunlara göre hiçbir şey değil çünkü siz onların istediklerini bizlere öğretmediniz Atatürkü vatanı milleti bölünmez bütünlüğümüzü doğruluğu barışı kardeşliği öğrettiniz  bunların düşmanı olanlar sizi nasıl sevsinde sorunlarınız için göstermiş olduğunuz demokratik tepkinize saygı duysunlar  ve göstermediler tazıklı su ile ıslattılar.

 

   Sevgili dostlarım dünyanin iki kutsal mesleği var biri öğretmen diğeri şöför neden derseniz bugün dünyanın en büyük liderlerini yetiştiren okutan onun bugüne gelmesini sağlayan öğretmendir ve insanların canları şöföre emanettir. Bundan değerli başka ilk  iki isim var mı? Ey meclisteki vekiller sizler kaç para alıyorsunuz  sizin orya gitmenizi sağlayan sevgili öğretmenlerim kaç para alıyor sizlerin yan gelirleri avantaları ihale takipçiliği ile kazandığınız miktar ne çıkın yüreğiniz varsa bunları konuşun gerçi sizlerde yürek olsa minnet duygusu oluşsa Ankaranın göbeğinde öğretmenleri uyguladığınız yöntemlerle yerlerde sürüklemezdiniz.  Öğretmenler işsiz kalsın diye dershaneleri kapatmazdınız.

 

    Elleri öpülecek ömür boyu minnet ve şükran ile anılacak sevgili öğretmenim sizler bu iktidarın uygulamış olduğu zulümleri asla hak etmediniz. Yalnız  içlerinizden bazıları da bunları alkışlamaktan geri kalmadı ömrümde öğretmeni suçlamadım ama öğretmeni görmek istediğim uygulamalara karşı maruz  kaldıkları tepkilere sessiz duran öğretmenimi de neyse yine bir şey söylemeyeceğim.  Çünkü bana bu kalemi verende öğretmendi. Sayın başbakanım sizi imam hatip okulunda mezun eden  imam mı yoksa öğretmen mi tazıkli suyunuzun önünde şekilden şekile giren yerlerde sürünen öğretmenleri görünce hiç mi öğrencilik döneminiz aklınıza  gelmedi. Ülkeyi böldünüz komşularımızla kötü oldunuz andımızı kaldırdınız cumhuriyetin kazanımlarını ayaklar altına aldınız doymadınız da mı  öğretmenlerimizi inciltip gururlarını kırdınız o güzel insanlar size  ne yaptı hiç bunun hesabını yaptınız mı?

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9792