SEVGİLİ ÖĞRETMENİM?

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM?
Sevgili okuyucularım bugün 24 kasım öğretmenler günü tüm öğretmenlerimin günlerini kutlar yaşlarına cinsine ırkına bakmadan tüm öğretmenlerin ellerini öperim. Evet dünyanın en kutsal mesleğini yapan sevgili öğretmenler  sizlerin sayesinde bir yerlere gelenler sizlere karşı vefasız olduklarını biliyoruz. Ülkeyi yönetenler sizlerin sayesinde o makamlara geldiklerini düşünememesi  beni düşündürüyor. Binlerce öğretmen atama beklerken vicdanı  sızlamayanlar var olduğu süre çağdaş medeniyeti yakalama şansına sahip  olmadığımızı ifade etmek isterim. Dünyada binlerce meslek gurubu  var tüm bu gurupların mimarı öğretmenlerdir. Şayet öğretmen öğretmese hiç kimse okuma yazma öğrenemez  bu kutsal meslek sahiplerine ülkemizde yeteri kadar sahip çıkabiliyor muyuz? Ekonomik olarak onları rahat bir hayat verebiliyor muyuz? Bir ülkede öğretmene yeteri kadar sahip çıkılmadığı süre o memlekette sorunlar asla bitmez. Her ilçede üniversite açmakla eğitime katkı olmaz katkı mezun olanlara iş as  vermekle olur binlerce üniversite mezunları boş geziyor. Siz onlara iş veremiyorsanız devleti nasıl  yönettiğini söyleyebilirsiniz.

                     Sevgili veliler öğrencinize değil öğretmeninize  sahip çıkın çocuğunuz başarısız ise sakın ola bunu öğretmene bağlamayın. Hiçbir avukat dava kaybetmek istemez. Hiçbir doktor hastası ölsün istemez. Hiçbir öğretmende öğrencisinin başarısız olmasını istemez. Siz veliler öğrencinizin başarılı bir eğitim almasını istiyorsanız öncelikle öğretmeninin yaşam koşullarını göz önüne alın onların sağlıklı bir ortamda eğitim vermesi için gayret edin.  Atanmayan binlerce öğretmenimiz var bunlara sahip çıkın dünyada tek sorunlu öğretmenler Türkiye de peki neden ülkeyi yönetenler okulu bitirdiğinden sonra  öğretmenini hatırlamaması bu gün bir yerlere gelmişse bunu öğretmen sayesinde olduğunu herkes çok iyi bilmeli.

                           Sevgili okuyucularım dünyanın en kutsal  mesleği olan öğretmenler maalesef  ülkemizde çile çekiyor. Ekonomik açıdan sıkıntılı ulaşım konaklama ayrı bir problem. Neden öğretmenlere lojman yapılmıyor  diğer meslek gruplarının bir bölümü lojmanda kalırken onları yetiştiren öğretmenlerin kirada oturması hiç mi sizleri rahatsız etmiyor.  Ey siyasiler kendi maaşınız için mecliste tek yürek olabiliyorsunuz da neden öğretmenlere karşı cimri davranıyorsunuz. Bu gün bir öğretmen en az beş bin lira almalı. Çünkü onların işleri zordur , onların işleri kutsaldır sizler için ne yazsak ne desek hakkınızı ödeyemeyiz  sevgili öğretmenlerim biliyorum feryat ediyor geçim sıkıntısı çekiyorsunuz veya öğretmen olmuş yıllardır atama bekliyorsunuz. Sizlerin dün öğrencisi olan siyasiler bu gün sizlerin derdine derman olamıyorsa bu sizin ayıbınız  değil onların ayıbıdır. Ben buradan  iktidara sesleniyorum her ülkede  olduğu gibi bizim ülkede de sorunlar var her sorunu anlar size saygı  duyabilirim ama  sorunsuz öğretmen yaratmanız ilk işiniz olması gerektiğini sanıyorum hatırlatmam gerek bu gün makam sahibi olmuşsan öğretmenin sayesinde olmuşsundur. İlk görevin sorumsuz öğretmenler oluşturmalısınız. 24 kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4824