SIKINTI SİZLERSİNİZ?

SIKINTI SİZLERSİNİZ?
Merhaba sevgili dostlarım ülke şavaşın içinde vekiller başkanlik peşinde meclis başkanı dahil iktidarın tamamına yakını başkanlık sistemini savunuyor ya arkadaş ülkede bir rejim sıkıntısı yok sıkıntı sizlersiniz keyif bağışlamak için sistemin ne olduğunu bilmeden balıklama  dalıyorsunuz. Farz edelim başkanlık sistemi geldi ülkede tereör bitecek mi?, komşilarla ilişkiler düzelecek mi ?,  atanmayan öğretmenler atanacak mı ?, İşsizlik çözülecek mi ?, barış ve özgürlükler gelecek mi ?,  gazeteciler özgürce yazı yazabilecek mi ?, ülkeyi yönetenlerin akılları başlarına gelecek mi ? Tüm bu soruların cevabını verin ondan sonra başkanlık sistemini konuşun bu milletin sıkıntısı sistem sıkıntısı değil  insanların can ve mal güvenliği yok yarı aç yarı tok yaşamaya çalışıyorlar siz ülkeyi yönetenler mevcut sistemle değil mevcut sorunlar ile ilgilenseniz çok daha iyi iş yapmış olursunuz.
              Sayın cumhur başkanım ülkede tek söz sahibi sizsiniz ama çifte başlılık olmuyor diye şikayet ediyorsunuz oysa anayasanın ön gördüğü şekilde görev yaparsanız hiç çift başlılık olmayacak. Evet ülkede dediğiniz gibi bir sıkıntı var ise sizce bunun sorumlusu kim? Demokratik parlamenter sistemi sizlerin ve meclisin görev yapmasına asla engel değil bu sisteme engel olmaya çalışanlar olmadıkça hiç bir sıkıntı çıkmaz on dört yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz  milletten parlamenter sistem için oy alıyor iktidar oluyorsunuz sonra parlamentet sistemi ile bu ülke yönetilmiyor  diye şikayet ediyorsunuz sistem bu siz bu sistemle yönetemiyorsanız birakın yönetebilenler gelsin . Bu millet adama göre  sistem bulamaz ama mevcut sisteme göre çok adam bulur
                 Sevgili dostlarım cumhuriyet tarihinde milletten bu kadar çok şey isteyen yöneticilere raslanmamış, bunlara gösterilen tahamülde hiç kimseye gösterilmemiştir buna rağmen istemeye devam ediliyor şimdi istenilen başkanlık sisteminin hayata geçmesi  buda olsa yarın başka bir şey isteyecekler bunlar çok uyanık insanlar halk uyanmasın bizden bir şey istemesin diye sürekli kendileri istiyor ülkenin sorunu olmayan sorunu parlamenter sistem olmasına rağmen bunu ülke yönetiminde engel olarak görenler size tek bir sözüm var sıkıntı sistem değil , sizlersiniz. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4718