sıkıntı yok

Sevgili dostlarım mart seçimleri yanaştıkça adaylar tek tek açıklanıyor. Hopa da bir tek AKP si net olarak açıklamadı çünkü onlar ne zaman ne yapacağı belli değil.

 Sevgili dostlarım mart seçimleri yanaştıkça adaylar tek tek açıklanıyor. Hopa da bir tek AKP si net olarak açıklamadı çünkü onlar ne zaman ne yapacağı belli değil. Açıkladığı adayları bile değiştirme hesabı içindeler kendilerine düşman gördükleri cemaati sildikleri için adayların  cemaatçi olmamasına özen gösteriyorlar varsa böyle birileri değiştiriyorlar. Tabi o onların iç sorunu banane. Asıl mesele Hopa da  seçim  ne olur? Son günlerde ortaya çıkan  aday  arkadaşlar AKP sini umutlandırsa bile bunun mümkün olmadığını ifade etmek isterim. Ben niçin bu kadar  emin konuşuyorum biliyor musunuz Hopa bir marka olmuş duruşu ile tüm ülkenin özlem duyduğu, mevcut belediyenin yapmış olduğu işlerle yaşanılır bir ilçe olduğunu ispatlamış bir ilçe diğer aday arkadaşlarda kazanmak için çalışacaklar. Ama onların unuttuğu  bir şey var yarın millet bu güne  kadar Hopa için ne yaptınız derlerse ne diyecekler. Ama bizim diyecek çok şeyimiz var dört yıl önceki Hopa ile bu günün  Hopasına bakın dememiz diğer işleri anlatmaya gerek duymadan yeterli olacak.

                  Evet biliyorum iktidar partisi ilçemi çok istiyor hizmet etmek için  değil intikam almak için  sayın başbakanın bir sözü var. Kininizin  takipçisi olun diye Hopa da yaşadığı  olayı  o asla unutmayacak kin ve nefret duygusu ile yaşayan  bir insan ilçe halkım ile  asla barışmayacak. Burasını istemesinin tek nedeni bu hizmet etmek için değil  ilçe halkından intikam almak için istiyorlar. Peki buna ilçe halkı müsaade eder mi asla. CHP sinin karşısına diğer sol partiden de adaylar çıktı işiniz zor diyenler de  var doğru arkadaşlarımız aday ama halk kararlı oylarını bölmez. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günümüzde aynı halkanın içinde horon tepmeli idik, kol kola  halay çekmeli idik ama olmadı yalnız halkımız horonu bozanı  alkışlamaz, yanında durmaz sanıyorum bunun hesabı yapılmadı.

                                 Değerli dostlarım ben yıllardır halkımın  içindeyim onlarla ağladım, onlarla oynadım, düğünlerine eşlik ettim, cenazelerinde yaşlarına  ortak oldum. Çay alim yerlerinde çay bezlerine el attım, kantara kadar onlarla taşıdım, meci yaptık fındıkları beraber ayıkladık v.s. v.s.  işte onun için halkımı herkesten çok iyi tanıyorum, mart seçimlerinde il genel meclisinde ve belediye de oylarını bölmeyecek mevcut belediyenin yapmış olduğu işleri düşünecek, nankörlük etmeden oylarını verecek. Bu konuda hiçbir sıkıntım yok yalnız benim sıkıntım yıllardır birlikte olduğum arkadaşlarımın bu günü görmeden horonu  bozmaları. Onlar bilmezler mi bu iktidarın ülkeyi yok etmek istediğini,  özgürlüklere  edinilen zorlukları, taksim parkında ki acıları, Hopa da vermiş olduğumuz Metin Lokumcu arkadaşımızın şehit edilmesini, onlar bilmezler mi ayrışarak bunlarla mücadele etmenin zorluklarını. Sayın ÖDP genel başkanı Alper  Taşın  ilçemde vermiş olduğu sunumda onurlu bir şekilde birlikte  hareket edilecek. Çalışan  Hopa belediyesi tekrar  göreve getirilecek bu sözleri de mi bilmezler.

                                    Sevgili dostlarım seçim kazanmak tabi önemli  ama unutmamalı ki seçimden  sonra da hayat devam edecek işte o hayatı zehir etmemek için herkes bir kere daha çok iyi düşünmeli. Seçim  totosu oynama zamanı değil ben bunu oynayanlara yarın kızmayacağım. Onlarla küs olmayacağım ama onları üzgün görünce yine  ben ağlayacağım ya kendileri ne yapacak beni teselli mi edecekler yoksa tebrik mi edecekler. Ben hiçbir sol görüşlü arkadaşımın  başarısından sıkıntı duymam.  Belki birileri beni solcu görmüyorlar evet doğru ben halkımın görmek istediği solculardanım onun için bu seçimde sıkıntı görmüyor  halkım mevcut belediyeyi tekrar seçeceğine inanıyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5057