SİLAHLANMA

SİLAHLANMA

Sevgili ARTVİN post gazetesi okuyucularım neden akıl tutulması denen tüm işler ülkemde oluyor anlamıyorum. Demokratik ülkelerde sivil koruma gücü olmaz iktidarın millete silahlanma çağrısı çok yanlıştır milleti yeteri kadar ayrıştırdınız şimdide silahlandırıp ne yapmalarını bekliyorsunuz ? İnsanlarımız çok gerildi bu gerginliği yaratanlar şimdi kalkmış silahlanın diyor bu doğru bir yaklaşım değil ülkenin silahlı güvenlik güçleri dururken başkalarının silahlanması bizlere ne kazandıracak?. Bakın beyler kurşun adres sormaz bu gün siz millete silah sağlarsanız yarın o silahın size dönmeyeceğinin bir garantisi var mı?. Medeni ülkeler silah nedir bilmezken , bir Ada`ma değil mermi atmak silah doğrultmayı bile düşünmezken bizde istenilen olay çağ dışı ve ürkütücüdür . 
Sevgili ülkeyi yöneten siyasiler darbelere karşı halk silahlansın istiyorsunuz darbeye neden olan işleri görmüyor darbe gerçekleşmeden önleyemiyor önüne geçemiyorsanız halkın ellerine alacağı silah ile mi geçilecek düşünüyorsunuz?. Darbe sözü bile ağza alınmaması gerekirken darbe karşıtı silahlı halk bloku yaratma düşünceniz bizim ülkeye yakışmıyor. Evet darbelerden çok çekmiş bir kişi ve ülkeyiz bunun alkışlanacak hiç bir yanı yok ben darbelerin her türlüsüne karşıyım siz siyasetçiler biliyorum sizlerde karşısınız ama önlem arıyor çare olarak halkı silahlandırmada buluyor işeniz yanılıyorsunuz. Çare çok daha fazla demokrasi ve demokratik bir ülke yaratmaktır. Atatürk ilkelerine bağlı kalındığı süre darbelerden söz etmek bile mümkün değildir. 
Sevgili okuyucularım on iki eylül darbesini fiili bir mağduruyum artı darbe karşıtı bir insanım Yanlız halkın silahlanmasında sıcak bakmayın biriyim bu ülkenin yeteri kadar silahlı güvenlik güçleri var siz önce onların yaşamlarını kolaylaştırıcı hamleler yapın onları hukuk içinde yasaların ön gördüğü şekilde çalışmalarını sağlayın gerisini merak etmeyin darbede olmaz girişilmeye kalkışanda bulunmaz. Ben hayretler içindeyim ve merak ediyorum dünyada acaba halkını silahlandırmak isteyen bir yönetim ve yönetici var mı?. Bakın beyler insanlara balık yedirmeyi değil tutmayı öğreteceksin Burda halkına silah değil kitap okumayı önereceksin , onların tüm etnik kimlikleri ile Barışık yaşamasını sağlıyacaksın ülkeyi yöneten insanların görevi halkı silahlandırmak değil can ve mal güvenliğini korumaktır bunun için bu millet vergi ödüyor kendi korumasını kendi yapacaksa vergi ödemesin siz siyasetçilerde ülkeyi yönetenlerde o Zaman gerek yok her kesin eline silah değil kalem ve kitap alması gerektiğini arz ediyor silahlanmaya hayır diyorum saygılar sunuyorum
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3352