ŞİMDİ KONUŞALIM

ŞİMDİ KONUŞALIM
Merhaba sevgili   dostlarım bir seçim süresini de geride bıraktık üç dönemlik devir kapandı yeni bir devrin adımı atıldı halk koalisyon dedi siyasetçiler halkın bu isteğine uyarlarda ülkenin geleceği dizayn edilir ben bu konuda birkaç yazı yazdım şimdi konum bu değil konum küskünler. Seçim süreci içinde ön seçim isteniyordu bende isteyenlerden bir idim olmadı bazı ilçeler istifa etti vesarye. Evet ben o gün haklı idim bu günde haklıyım çünkü seçim kampanyası boyuca partimin çalışmalarına katıldım partimin başarısı için yüzlerce yazı yazdım her doğru her yerde ve her zaman doğru değildir düşüncesi ile geçmiş süreye takılıp kalmadım isteğim olmadı diye partimi yolda bırakıp  genel seçimlerde kaybederler inşallah diye yalvarmadım konuşulacak çok şey vardı ama o süre içinde kimse bir adım atmadı konuşmanın da pek faydası olmazdı evet oy kaybına rağmen bir vekil çıkardık peki kaybolan oyumuz nerde? Özellikle Hopa’dan söz edeceğim bu kırgınlıkların devamı yarınlarda bir şeylerin provası mı idi acaba artık ön seçimsiz hiç kimse hiçbir yere aday olmasın mesajı mı verilmek isteniyordu önümüzde bir belediye seçimleri kaldı onun ön çalışması şimdiden yapılıyor düşünüyorum tabi siyasette ne kadar geriden gelir çalışırsa zamanında o kadar karlı çıkarsın .

               Sevgili okuyucularım toplumsal çıkarlarda şahsı beklentiler ertelenir yarın için ne düşünürseniz bu günden düşüne bilirsiniz ama sizler bu gün yanımızda yoksanız, küskünlüğünüz kalben devam edip şeklen yanımızda durursanız bunu  yarın size lazım olan halka ve CHP’si üyelerine anlatamazsınız. Evet bir süreci birlikte yaşadık ve az zararla kapattık keşke hiç yaşanılmamış olsa idi de partimiz Artvin de birinci parti olsa. Şimdi konuşma zamanı gelin parti’de konuşalım siyasette zamanı var yoktur zamanı düşündüğün ve konuşmaya arzuladığın andır bu gündür mevcut yönetim toplasın üyeleri  eleştiri ve özel eleştiriyi her kes düşündüğü gibi versin dün nerde kimle niçin hata yapıldı tartışılsın, haklı bir konumdan haksız duruma düşenlerde neden düştüklerini  anlatsın. Ön seçim bende istiyordum dedim bundan sonra da hep arkasında duracağım ama asla ön seçimi bir şantaj olarak kullanmayacağım evet birlikte yaşadık ve gördük ön seçim yapılmadı diye birilerinin oyunu alamadık onlar neden böyle yaptılar bilmem kendileri konuşmalı ama ben asla öyle yapmazdım partime kızmam, isteğim olmadı diyerek küskünlüğümü sürdürmez  partimin geleceği için daha çok çalışır  eğer yarınlarda kendim için partimden bir talebim olursa çok daha rahat isterdim.

              Hopa her şeye rağmen CHP sinin bir kalesi  hata yapılmadığı süre bu düşmez  önümüzde sanıyorum ilçe teşkilatları  belirleme seçimleri yapılacak her kes aday veya yönetime talep olabilir bunu  kararında üyeler belirleyici olacak evet biliyorum belediye seçimleri baz alınıp çalışmalar ona göre şekillenecek kim neyi düşünür bilmem ama düşünülmesi gerek ilk şey parti olmalı Ankara ne ilçe teşkilatı belirlemesine ne de belediye başkanı  sırasında taraf olmamalı tüm kararı oyları ile üyeler vermeli ondan fazla aday çıksın beldeye başkanlığına da parti başkanlığına da yalnız ve yalnız üstüne basa basa yazıyorum üyelerin almış olduğu karara ve seçmiş olduğu kişilere her kes sahip çıksın oyuncağını kaybeden çocuk gibi aday olamadığından veya istediği aday olmadığından kimse tavır koyup küsmesin böyle düşünen aday veya tarafı varsa şimdiden söylüyorum hiçbir şeye aday olmasın. Evet belediye seçimlerine daha dört yıl var ama her nedense yarınmış gibi birileri birilerine söz veriyor senle birim falan diyor bunlar olmasın kimse Hopa belediyesi için adayım bu demesin kararı CHP’si seçmenleri ve üyeleri versin. Önce yapılması gereken şey parti içi barış bir dönemi geride bıraktık ama yaşanılacak önümüzde bir çok dönem var önümüze bakma açısından  bu dönem çok önemli onun için parti içi hesaplaşma yapılsın ama içinde barış, birlik ve dostluk çıksın saygılarımla. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5123