SIRA KİMDE

Merhaba değerli okurlarım seçime kısa bir süre, bayrama dört gün var paralel yapı adı altında emniyet teşkilatında büyük operasyon başlattılar özellikle İstanbul’da bir çok polis müdürleri kelepçelerle adliyeye binasına götürüldüler.
 Bu üst düzey emniyet mensuplarının bu şekilde götürülüşü suçları ne olursa olsun bana göre hoş bir görüntü değil üstelik bu emniyetçiler bir yıl önce iktidarın madalyalı polisleri idi ne zaman 17 aralık yolsuzluk iddiası ortaya atıldı Tayyip beyimizin şekli değişti işte o an düğmeye basıldı ve paralel devlet suçlaması ile polisler, yargıçlar, savcılar suçlu ilan  edildi, iktidar kendi ayıplarını örtmek için  devletin değerleri ile oynama alışkanlığına devam etti ve edecek. Ülkenin en seçkin subaylarını kumpas kurarak içeri atanlar, onların ve ülkenin onuru ve geleceği ile oynayanlar yetmedi mi doymadınız mı daha ne kadar bu ülkenin geçmiş değerlerini yok sayıp geleceğini karartacaksınız sizdeki bu hırs, bu acımasızlık, bu utanmazlık insanlarda yarın sıra kimde kuşkusu yaratıyor. Evet askeri sindirdiniz kışlasına oturtunuz adamların sizlerin acımasız yargısı ile indirilen Bayrağımıza bile ses çıkaramadılar, yalnız indireni seyretme ile yetindiler. Şimdi sıra polise geldi onlar damarınıza bastılar  siz onları paralel devletin polisi yaptınız ey sıkılmaz insanlar bu ülkeyi on iki yıldır siz yönetiyor, bu gün yönettiğiniz devletin içinde paralel yapı var diye kimi suçluyorsunuz neden onlara bu güne kadar müsaade ettiniz?

               Sevgili dostlarım inanın insan ince düşünse aklını oynatır ben iki yüzlü çok insan gördüm ama bu iktidar gibilerini hiç görmedim . muhalefet yıllardır okyanus ötesinden bu devlet yönetiliyor diye bar bar bağırdı , emniyetin içini cemaatçiler sardı dedi o zaman ağzınızı açmadınız,  bu gün ne oldu askerleri o cemaat ile içeri atarken iyi olan polisiniz bu gün yolsuzluğunuzu ortaya çıkardı diye kaka mı oldu Allahtan korkmuyorsanız  kuldan utanın diye bir tabir var yeter artık düşün bu devletinde milletinde yakasından günü bir sonraki gününe uymayan insanlar topluluğusunuz. Dün cemaat için ne istediniz de  vermedik diyen sayın Başbakana sormak istiyorum sen önce verdiklerini bir açıkla onların suçlarını millet zaten biliyor.   Asker tamam, poliste tamamlanıyor sıra kimde laiklerde mi yoksa ülkücülerde mi, yoksa ulusalcılarda mı veya sizin gibi düşünmeyen sizden olmayan her keste mi yeter artık düşün bu milletin yakasından siz kimseye küsmeyin çünkü barışmasını bilmiyor kendinizden başkasına yaşam hakkı vermek istemiyorsunuz sizin yönettiğiniz bu şekil insanları kutuplaştırır, böler, kavgacı bir toplum doğar bundan da  karlı çıkan kimse olmaz.

               Değerli dostlarım ben kendimi bildim bileli devlete ayıt olan her şeyi sevmiş ve saygı göstermiş biriyim, bunun içinde malda vardır çalışanda örneğin devletin polisine, öğretmenine, doktoruna, ebesine, savcısına, v.s v.s meslekten olan tüm devlet memurlarına saygılıyım benim kavgam devlet memuru olup siyasilere yalakalık yapanlarla siyasiler bu gün var ama yarın yok, oysa siyaset her zaman var onun için ben siyasete ve siyasetçilere çanak tutan, onlara devlet memurluğunu unutup biat eden her kese karşıyım. İşte siyasileri görüyorsunuz dün can ciğer oldukları polisleri bu gün adamlara sorun oldu neden siyasiler doyumsuzdur ve suçları ortaya çıkınca dayanamazlar intikam ararlar. Bir ülkenin yönetimi kendine bağlı memuru yargılayabilir, ama onları asla aşağılayamaz  adliyeye çağrılsa tıpış tıpış gidecekler ama iktidar onu yapmıyor kelepçe taktırıyor bir düşünün bu devleti yönetenlerin devlet memurlarına karşı yaptıklarına. Alıştık artık sizlerin  iki yüzlülüğüne sıra kimde onu söyleyin bilelim.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 963