SİVİL DARBE‏

Sevgili dostlarım ben yıllardır darbe kelimesinden nefret eder darbelerin..

 Sevgili dostlarım ben yıllardır darbe kelimesinden nefret eder darbelerin nerde gelirse gelsin nefret  duyarım. On iki eylül 1980 darbesini yaşayan biri olarak bu gün ülkemize yapılmak istenilenin sivil bir darbe olduğuna inanıyorum. AKP iktidarı önce askeri susturdu düzmece belgelerle içeri tıktı şimdi çıkıp askerlere kumpas kuruldu diye günah çıkarıyorlar. Taksim gezi parkında yaşanılan olayları polisin sınırsız gücü ile kırdıklarında yirmi dört maaş ödüllendirildiler aynı polis iktidarın bazı bakanları ve bürokratları için yolsuzluk dosyalarını adli makamlara teslim ettiklerinde görevlerinden alındılar. Ergenekon savcılarına zırhlı arabalar verdiler. Yapmış oldukları görev kendilerine  dokununca hedef haline geldiler. İşlemiş oldukları   suçların cezasız  kalması için ne polis ne yargı ne savcı tanımayanlar demokratik ülkede yaşıyoruz deme şansı  olabilir mi? sayın başbakan ülkenin tek hakimi olmak istiyor bu isteğinin adı sivil darbe olduğunu düşündüğüm için asla  kendisini  onaylamıyorum kınıyorum.

                                Evet yüzde yüze yakın  bir Müslüman ülkede yaşıyoruz  bunu bilen sahtekarlar milleti din iman ile kandırdılar. Kendilerini İslamiyetin  tek hakimi olarak inandırdılar. Milletin oyunu topladılar. Şimdi soruyorum  milletime İslamiyet gibi kutsal bir din şahsi çıkar için kullanılır mı? Allahın yarattığı  kul  benden değil diye  ayrıştırılır mı? nankörlük yapılıp kul hakkı yenir mi? ayakkabı  kutusunda  para bulunan bürokrata sahip çıkılır mı? yolsuzluğu yargılanmadan yolsuzluk yapıldı  diyenler suçlanılır mı Müslüman Müslümana vurdurulur mu Suriye de yaptıkları iş bu.

                                     Değerli okuyucularım bu iktidar gençleri dininden soğutur dercesine diyanet işleri bakanı açıklama yaptı gerçi konuşması içinde iktidar yok ama gelişmeler gençleri dininden soğutur diyor gelişmeleri kim yaratıyor? AKP iktidarı  suçlarının karşılığını bu dünyada vermemek için sizleri kandırır mağdurları oynar oylarınızı alır belki ama   ahirette kandıracak kimse bulamaz.  O dünyayı düşünmeden bu dünyada istediğini yapanlar ve  onlara destek olanlar şunu bilsinler ki suçluyu övmek suç işlemiş kadar günahtır, ayıptır millete yazıktır. Her türlü darbe bir ihanettir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9761