SİYASET

SİYASET

Sevgili ARTVİN post gazetesi okuyucularım siyaset bir kavga sanatı veya karşılıklı çamur atma ile ağır sözler sarf etme sanatı değil, siyaset halka hizmet etmek, vatana ve millete faydalı işler yapmak için başlatılan bir yarışmadır. Ama bizde ne yazık ki böyle olmuyor yaptıkları iş kavgayla, döğüşle, ilkelerden uzak hukuk ve insanlık gereklerini dışlayarak , çıkar öne planda tutularak bir kişiye biat edilerek yapılan ismi belirsiz bir iştir. Yakında bir referandum yapılacak bu siyasi bir yarış değil yaşamsal bir olaydır halk geleceği ile ilgili bir karar verecek onun için siyaset üstü bir düşünce ile düşünmeli bireysel çıkarlar ötelenmeli halk özgür ve güvenilir birakılmalı siyasetçiler uzun boylu bu işe karışmamalı . Yapılacak olan seçimin siyaset ile uzaktan yakından hiç bir ilgisi yok normal siyasi seçimlerde bu gün bir parti kazanmış ise yarın bir başkası kazana bilir telafisi mümkün olan bir seçimdir. Ama 16 nisanda yapılacak olan referandumun telafisi mümkün değil rejim değişirse geriye dönmek imkansızdır sorumluluğu yüksek, vebalı ağır bir seçim öyle seviyorumda ne yapayım diye geçiştirilip oylanacak bir iş değil.
Değerli dostlarım ülkemizde ve günümüzde siyaset yapan bazı kişiler ve partiler halkın geleceğini değil kendi ve birinin geleceğini için uğraş veriliyor içinde halk yok halkın menfaatine tek bir madde bile bulmak imkansız iken bir kişinin isteği için elli altı milyon kişiyi sandıklara göndermek işin diğer tartışılacak bölümüdür. Halk şu an iki dere arasında kaldı bir tarafta anlamadığı on sekiz madde diğer tarafta sevdiği tek bir kişi bu iki şık arasında karar kılacak hayır dese sevdiği Ada`m üzülecek evet dese ülke kökünden değişecek. Ben böyle düşünenlere yardımcı olmak için bakın sevgili dostlarım rejim değişirse ülke değişecek mevcut sistem devam ederse ülkede sevdiğin Ada`mda işine devem edecek mevcut sistem ile sevmenin çok daha rahat olduğunu bilmemizi ve buna göre kara vermenizi arz ediyorum.
Sayın siyasetçiler unutmayın ki sizlerde halkın içinden çıktınız ve döneceğiniz yer yine halkın içidir onun için bu gün utanacak sözlerden ve işlerden uzak durun yarın halkın içine karıştığınızda onların yüzüne bakacak durumunuz olsun siyaset diye halktan uzaklaşıp tek bir kişiye biat etme düşünceniz halkın Arzu`su değil bu halka verdiğiniz görev sizin Meclis`te çözmeniz gereken görevdi bunu başaramayıp halka gittiniz ise bırakın halk özgürce karar versin halkı etkilemek için renkten renge girmeyin, kutsal dinimizi siyasete alet etmeyin, insanları ayrıştırma peşine düşmeyin ve hiç merak etmeyin bu halk doğru olana oy verecek burda doğru siyasette veya siyasetçilerin içinde aranmayacak , ülkenin bekası doğrultusunda hayırlısı ile bir karar verilecek
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4507