siz biz

Değerli okuyucularım bir çok yerde insanlarla konuşuyor ülkede yaşanan olayları, sıcak gündemleri, seçimleri ülkenin nerden

 Değerli okuyucularım bir çok yerde insanlarla konuşuyor ülkede yaşanan olayları, sıcak gündemleri, seçimleri  ülkenin nerden  geldiğini ve şimdi nereye götürülmek istendiğini falan filan. konuşmamız çoğunlukla ister istemez mevcut iktidar  yönetimi ve düşündükleri konusunda olduğu için iktidar yanlıları siz gelseniz ne yapacaksınız tepkisi ile karşılaşıyoruz onlar diyemiyorlar benim iktidarım iyidir güzel işler yapıyor, ülkeyi çağ atlattı, insanlar mutlu geçim sıkıntısı yok, demokrasi ileriye gitti. Ülkenin onuru kurtuldu v.s. v.s. sözler sarf edip oy verdikleri kişileri savunsa onları anlarım. Yalnız siz gelseniz ne yapacaksınız sözlerini anlamıyorum oysa  üstü kapalı olsa bile evet ben bunlara oy verdim iktidar olmalarını sağladım ama memnun değilim  demek istiyor öyle istemese kendilerini ve hükümetin yaptıklarını savunur siz   gelseniz ne yapacaksınız diye hayali konuşmaz. Biz gelince ne yapacağımızı  merak  etmez kendisi verdiği oyun arkasında duramıyor arayış içinde olduğu için merak ediyor ve soruyor siz gelseniz  ne yapacaksınız diye.

                       Evet biz gelince ne yapacağımızı merak ediyorsanız önce bizim gelmemize katkı sağlayın sandık başına gittiğinizde birde bunlara bakalım bir iktidar olsunlar bizi yıllardır eleştirdi bir gelsinler bakalım ne yapacaklar diye oyunuzu verin. İşte o zaman biz ne yapacağız beraber görelim çünkü bende şu an bilmiyorum biz gelsek  ne yapacağımızı  her ikimizde şu an  merak içindeyiz sonucunu öğrenmek istiyorsanız gelin bir olalım  bir defalık olsa bile bunları iktidar kılalım bakalım ne yapacaklar seninde  benim de merak duyduğumuz şeyler ortaya  çıksın  ve bu  millet bir görsün.

                   Sevgili dostlarım din ile siyaset yapılınca gerçek inançlı kişilerden oy almak zor. 17 aralık olayında çıkan dedikodulara inanmıyorum sayın başbakana dokunmak bir ibadettir denilen bir toplumda kimse siz gelince ne yapacaksınız sorusuna yanıt bulamaz.  Çünkü böyle bir toplumda onların siz dediği bizler  iktidar olamaz. Evet biz buradayız bizi İngilizlere,  Yunanlılara, Rumlara ülkemizi işkal eden diğer devletlere sorun onlar bizim kim olduğumuzu size söyleyecek.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5206