SON DURAK

Merhaba değerli Artvin Post okuyucuları milli selamet partisinden İstanbul il başkanlığı
 Merhaba değerli Artvin Post okuyucuları milli selamet  partisinden İstanbul il başkanlığı  ile siyasete  atılan Tayyip Erdoğan İstanbul belediye başkanlığı ile devam edip sonrası kurduğu ve genel başkanlığını yaptığı A:K P. Sinden Başbakan oluşu on iki yıl Başbakanlık yaptıktan sonra Cumhur başkanı seçilmesi onun hayal edemeyeceği bir süreçti sanıyorum orası onun için son durak inşallah ülkemizi kutuplaştırmadan, anayasaya ters düşmeden, insanları ırkından ötürü ayırmadan, Türk Milletinin onurunu kırmadan, terör örgütlerine kucak açmadan, kendisinden olmayanlarla savaşmadan süresi olan beş yılı doldurur. Resmi açıklama olmasa bile artık o bir Cumhur’un başı ülkenin bir numaralı makamı sanırım o makama doldurur makamın hakkını adam gibi verir. 101. maddeye göre yüksek seçim kurulu resmi sonuçları açıkladığı gün A.K.P sinin genel başkanlığından ve Başbakanlıktan istifa eder. Yorumlar etmeyeceği yönden olsa bile ben sanmıyorum bu saatten  sonra daha ağır olması gerektiğini düşünür ve yasalara ters düşecek bir gündemin adamı olmaz.

                                       Evet ikinci tura ihtiyaç duymadan ilk turda seçimi kazandı bu başarı inşallah onu şımartmaz  demokrasi o denli bir güç olduğunu bir kez daha gösterdi ve kendisini hiç hazmedemeyen sayın Tayyip Erdoğan beyi cumhur başkanı yaptı . ben demokrasiye gönülden bağlı olduğum için halkın kararına saygı duyuyor bir milyon oyum olsa bile vermeyeceğim Tayyip beyi kutluyorum. Ve kendisine hayırlı olsun diyorum ülkemize yapacağı cumhur başkanlığı döneminde tarafsız kaldığı süre zarar vermeyeceğini düşünüyor, beni yanıltmayacağını umuyorum. Kim ne derse  desin ben bu adamda  bir keramet olduğunu düşünüyorum girdiği her seçimi kazanmış olması bu güne kadar rastlanmamış bir olay yapacak hiçbir şey yok   ona oy veren vatandaşlara saygımdan ötürü  tebrik ediyor, ikinci tura kalıp Kürt vatandaşlarımızın oyları ile seçildi denmediği içinde teselli buluyorum.  Evet seçim yarışı adil olmadı bu doğru ama yasalar öyle olmasını istedi yapacak bir şey yok hukuk devletine saygı duymalıyız umarım Tayyip beyde saygı duyarda anayasamızın ön gördüğü şekilde son durağı olan makamındaki görevini tamamlar.

                                       Sevgili dostlarım C.H.P ve M.H.P nin durumu bundan sonra ne olur? Sayın Erdoğan cumhurbaşkanlığı döneminde başkanlık diye  oyun bozanlık yaparda parlamenter sisteminden vaz geçerse iki partinin liderlerinin bir şey yapmasına gerek yok . ama diğer cumhur başkanları gibi Anayasamızın ön gördüğü şekilde yapacak olursa, C.H.P ve M.H.P genel başkanları acilen kurultaya gitmelidirler 2015 yılında genel seçim var heycan verecek bir lider ve kadrolar oluşturulamaz ise değişen hiçbir şey olmaz , son durakta oturanda yerinde rahat oturmaz.  Hopa seçimde görevini yapmış marka olduğunu göstermiş tir  C.H.P ilçe örgütünü kutluyor başarılar diliyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3692