Sonuç değişmez

Sevgili dostlarım sanıyorum seçimlere kadar bayağı yazı yazacağız belki sizleri sıkacağız ama bilinmesi gereken gerçekleri de yazmadan yapamayacağım.

Sevgili dostlarım sanıyorum seçimlere kadar bayağı yazı yazacağız belki sizleri sıkacağız ama bilinmesi gereken  gerçekleri de yazmadan yapamayacağım. Her bölge bizler için çok önemli ama Hopa  çok daha farklı bu uğurda Metin Lokumcu hocasını  şehit vermiş ülkeye ve dünyaya marka olmuş bir ilçe sayın  başbakan on bir yıllık dönemi içinde karizması Hopa da çizilmiş ve burasını kazanmak için   kurmaylarına özel talimat    vermiş bir yer. Ben o zamanda bu günde  başbakanın taşlanmasına alkış tutmadım demokratik tepkinin böyle olmaması gerektiğini yazdım. Yazımın  yine arkasındayım. Geçenlerde ÖDP partisinin  genel  başkanı ilçemizi onurlandırdı.  Sol ittifakın  adayını  tanıttı konuşmasında  Artvin ve bir çok diğer bölgelerde ittifak  yaptıklarını CHP sini desteklediklerini anlattı ama   Hopa ve Kemalpaşa  beldemizden   neden aday gösterdiklerinden söz etmedi şimdi bundan ben  söz edeyim.

Sayın Alper  Taş geçen yaz  geldiğiniz de size bir soru sormuştum. AKP si ile her kulvardan  ayrı ayrı seçime  girerek başarılı olmamız mümkün değil. Çalışan bir ilçe belediyemiz  var mart seçimlerinde  bu konuda ne  düşünüyorsunuz dedim evet doğru    başarılı belediyeniz ve   başkanınız  var. Biz onurlu  birliğe varız diye cevapladınız o günden bu güne  ne değişti de  sol ittifakın oluşturduğu  arkadaşların yanında durdunuz. Beni sakın yanlış anlamayın seçimi kazanma diye bir sıkıntımız yok benim halkım  yapılan hizmetleri görmemezlikten  gelmez  hak  eden kişiyi  oyları ile  onurlandırır. Yalnız şahsi sıkıntım  birlikte olma  şansını kaybetmiş olmamız ve AKP sini  az da  olsa umutlandırmanız. Sol olarak  çıktığınız söylediniz   bizleri solcu olarak görmüyor  eleştiriyorsunuz sizin hayalinizi  anlar belki onaylarım  ama ülkemin  hayallerle kaybedecek zamanı yok ülkenin uçuruma   doğru gittiği şu günlerde  el ele  veremiyor birlikte olamıyorsak  yarın halka hesap verecek olan sizler olursunuz. Diğer bölgelerde başardık birlikte hareket ediyor diyorsanız ve Hopa da seçime   giriyorsanız  bunun reklam için  yaptığınız söylemem sizi üzmesin. Çünkü gerçek bu sizde biliyorsunuz ki diğer bölgelerde seçime girseniz sesinizi duyuramaz reklam yapamazdınız.

Sevgili okuyucularım ben de soldan gelmiş, işkencelerden geçmiş, hapis yatmış  biriyim sizlerin  belediyecilik anlayışınızı alkışlarım ama bu sizin  hayaliniz olduğunu bildiğim için  bu günün ortamında mümkün olmadığını  ifade ederim gün birlik ve beraberlik günü bunu  halk sandıkta    sağlayacaktır. Yapılan işlerin devamı  gerektiğini bildiği için CHP sini  adayını yeniden  seçecektir benim bu  konuda  endişem yok yalnız üzüntüm var sizlerin  bunu görmemesi ülkenin içinde ki durumu  pas geçip reklamı düşünmeniz  üzücü.  seçim sonucu ile endişem yok yalnız seçimden sonra sizlerin üzülmesi beni sevindirmeyecek.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5859