SOYGUNCULAR‏

Sevgili dostlarım akşam Uğur Dündar’ın programını seyrettim inanın utandım.

 Sevgili dostlarım akşam  Uğur Dündar’ın programını seyrettim inanın utandım. Ülkeyi yönetenlerin yaptıklarını duydukça bunlar hangi millet, hangi dini görüşe sahip demekten kendimi alamadım. İnanın insan  olan o anlatılan  yolsuzlukların hiç birini yapmaz. Doğal  gazından  tutun, elektrik işletmesinden çıkın  her taraf yolsuzluk dolu.  Mart ayının sonunda seçim var şimdi başbakan doğru  yalanları sıralar söz edilen  yolsuzluktan hiç söz etmez. İddia eden  kişi ile asla  açık oturuma çıkamaz. Yandaş gazetelerin çanak sorularından başka on yıldır sayın başbakanı   televizyon  kanallarında hiçbir zaman gördünüz mü?

                    Soruyorum şimdi Tayip beye  milli güvenlik kurulunda ilticaya karşı attığınız imzanın arkasında durmadığınız gibi dışarı sızdırılmasına da engel olamadınız. Devletin sırları pazarlarda dolaşıyorsa  siz bu işi yapamıyorsunuz demek. Ne oldu dershaneler  neden tehir ettiniz yoksa cemaat gözünüzü mü korkuttu. Hani dünya lideri idiniz, herkese posta koyar  kimseden çekinmezdiniz. Niçin geri adım attınız yoksa seçimlerde sıkıntı yaşarım diye mi düşündünüz. Bakın sayın başbakanım  devletin  itibarı  sizden de benden de herkesten de önemlidir. Şu an bu devleti siz yönetiyorsanız her şeyinden siz mesulsünüz. İtibarını yitiren bu devlet kimsenin babasının çiftliği değil ya adam gibi dik durur itibarımızı korur ya da çeker gidersiniz.

                   Değerli dostlarım bu iktidar döneminde yapılan soygunlar hiçbir dönem yapılmamıştır. Maddi soygun dışında manevisi daha kötü insanları din ile soydular  kutsal değerleri siyasetlerine koydular. Kadınların saçı, doğumu, gezmesi   göz yaşı hepsine karışır oldular. Elleri öpülecek anneleri  amaçları için değerlendirdiler. İnsanları senden benden diye ayırdılar. Kendilerinden  olmayanları zindanlara tıktılar. Bu iktidar artık gitmeli mart seçimleri milat  olmalı her yurttaş  vatanına  ve kendine sahip çıkmalı. Seçim süresi içinde güzel  konuşacaklar, tuz şeker dağıtacaklar  seçimden sonra da hepimizi ağlatacaklar. Onun için artık biz değil onlar ağlamalı sandığın içinde kalmalı.

                 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9319