SÖZDE DEMOKRASİ‏

Sevgili dostlarım sözde demokrasi ile yönetiliyoruz ama yönetenler son olaylarda ne kadar demokratik olduklarını başta sayın başbakan gösterdi.

 Demokrasi bir kültürdür bunun yerleşmediği ülkelerde yasaklı düzen olur karizmatik bir lider önüne gelene çatar, tokat atar otoriteyi elinden kaçırmamak için her şeyi yapar. Seçim meydanlarında mahkeme kurar, milyonlar burada diye böbürlenir yolsuzlukları  onların oyu ile aklamaya çalışır, sandıktan yüzde  kırk beş oyla çıkar, muhalefetin almış olduğu oyu hiçe sayar. Evet bizim insanımız sürekli ağzı laf yapan karizmatik lider arar sürekli astığını  asan, alanları titreten, basın özgürlüğünü  çiğneyip işine gelmeyen basının patronlarına fırça atan v.s. v.s. halkımız böylesini sever lider böyle olunca hukuk ne olur.

                           Değerli dostlarım  çağdaş ülkelerde yargı bağımsızlığı olmazlardan biridir ama ülkemizde sayın başbakanımızın isteği doğrultu da  yargı karar verirse iyidir.  Türkiye kurtuluşu ve kuruluşu yaşadı ilk zamanlarda aksayan bir demokrasi vardı 1950 yıllar böyle geçildi. Aradan geçen bu süreçte yakın tarihimizle  neden yüzleşmiyoruz çünkü demokrasimizin sadece seçim ayağını yaşadık  iki ayaklı değil topal ayaklı demokrasi ile son üç yılı geçirdik  oysa demokrasi bize tanrımızın bir lütfü  değil mücadele ile kazanılan ve bunu başaran bireylerin nesli bu gün demokrasi olmasa da olur diyebiliyorlar.

                           Evet sürekli yazdım demokrasi hayattır bir torba kömür üç beş kilo makarna, mercimek değildir dedim ama maalesef ülkenin yarısına yakınını ikna edemedim. Ne yapayım her millet hak edildiği gibi yönetilir derler. Soma da  kalbimiz yandı ülke olarak yasa boğulduk acılı ailelerin doğal tepkilerine bile en sert bir şekilde  cevap veren bu iktidar bu ülkeyi emin adımlarla güvenilir yere götürebilir mi karar sizin. Hoş  görüden uzak İslamiyet yaşanılmaz.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8048