SUÇLU KİM

Sevgili okurlarım 30 mart seçimlerinin üstünden bir aydan fazla zaman geçti suçlu bulunamadı.

 Sahi suçlu kim? Hopa gibi bir ilçe kaybediliyorsa kazanılmaz yer yok demek neden Erzurum da,  Rize de, Diyarbakır, Van, Kayseri de CHP si seçim kazanamasın. Soruyorum size oy vermeyen insanlar mı yanlış yoksa oy alamayan  siyasiler mi bana göre siyasiler  ufak olsun benim olsun ben  olayım düşüncesi bizleri yıllardır muhalefet yapıyor. Mağlubiyetin  savunması olmaz biz dünden çok oy  aldık o yerde  demek hiç  olmaz bildiğimiz en iyi şey seçim kaybettikten sonra suçlu aramak suçlu bulunan kişiyi bulsan ne olacak. Hopa da bir seçim kaybettik suçlusu sayın başkan Fehmi Ustabaş gösterildi  ve istifa etti evet bende  böyle olsun istedim ama bu doğru mu yanlış mı düşünmedim tek suçlu o mu başkası yok mu peki neden bir suçlu arama ihtiyacı duyuyoruz düşünen  var mı yoksa oy vermeyen bu millet mi  suçlu bunu konuşan yok. Burada suçsuz olan tek seçmen suçlu olan CHP li herkes.

                            Evet  Hopa da Turan başkan iş yaptı bu doğru işi ne idi ise onu yaptı siyaset yapmadı. Kimsenin gönlü olsun diye işinden ödül vermedi tarih boyu yapılmayan  işleri beş yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirdi şimdi onu suçlu görenler var bu adil mi? peki ben  CHP liyim  ama  oy vermeyeceğim diyenler çok mu masum CHP sinin üyesi olup diğer partilerin bayrağını  taşıyanlar kimse   konuşmayacak mı, üç kuruşluk çıkar için bunca hizmetleri görmeyenlere kör mü oldunuz kimse demeyecek mi? biz Osmanlının geleneğinden gelenleri kale içten yıkılır sözünü bilenlerdeniz geleneğe uyduk kaleyi teslim ettik işte suçlu bunlar.

                                Sevgili dostlarım suçlu aramaktan vazgeçip bir sonraki seçimlere suçlu aramadan girmemiz lazım yeter artık dağ, taş ağlıyor demokrasi çatlıyor ülkenin bir kısmı elden çıkıyor böyle bir ortam da ben dün haklı  idim suçum yoktu deme  lüksü yok. Hepimiz bu ülkeyi  yaşanılır bir hale getirmedikçe  suçluyuz. Atalarımız mekanlarında bir kez daha ölüyor  oradan bizleri  görüyor seyrediyor onların rahat yatması için ne gerekirse  yapılmalı bunun içinde herkesle kucaklaşıp barışmalı suçlu aramayı  başka günlere bırakmalı önce ülkeyi kurtarmalı bunun içinde halka inmeli ülkenin durumunu anlatmalı onlarla kucaklanmalı. Saygılarımla. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5574