SUÇLU OLDUK‏

Sevgili Hopalı okuyucularım ben burada yaşadığım için çoğunlukla buranın sorunlarını yazıyorum oysa Artvin ..

  Sevgili Hopalı okuyucularım ben burada yaşadığım için çoğunlukla buranın sorunlarını yazıyorum oysa Artvin ilimizin büyük bölümünde gazetemiz okunuyor onlarında mutlaka sorunu vardır beni  bilgilendirirlerse onların işini kolaylaştırmak içinde yazarım. Evet park  denizcilik Hopa işletmesinin sayın genel müdürünün insan sağlığı için birkaç defa yazı yazdım ama  asla kendilerine hakaret edip görevini aşağılamadım. Kömür tahliyesi anında çevreye verilen zararı dile getirdim. Günümüz çağında istenilse yapılacağını bildiğim için ne bekleniyor neden yapılmıyor diyerek çevre halkının mağduriyetini sesimizin gideceği yazımızın ulaşabileceği yer kadar uğraştık ve uğraşacağız. Bölge sakinlerinin bir kısmı işletmede çalıştığı için suskun evet  suskunluğunuzu anlarım ama ben yazıyorum diye bana tavır koymanızı anlamıyorum. Özdemir limana giremez talimatı  almış beni beklemeye başlamışsınız hayırdır ben size ne yaptım çaldım, kırdım, soydum mu?

                                Bakın sayın genel müdürüm aydın demokrat birisi olarak biliniyorsunuz isterseniz öyle bilindiği gibi kalın şahsıma  sizden bir şey istersem vermeyin. Bana selam vermeyebilir  limana girişimi yasaklayabilirsiniz benim için yasak koymanıza gerek yok. Ben istenmediğim yere zaten girmem yalnız  çevre sakinlerini  kömür tozundan ayırmadan benden kurtulamazsınız. Sayın Meriç bey sizin gibi biri yazılarımdan rahatsız olmamalı tam tersi mutlu olmalı ve beni çağırıp konuşmalı ben size kızmıyorum bu memleketin başına ne geldi ise aydınlardan, düşünmesini bildiğini sananlardan geldiği için sizin tavrınızı ve tepkinizi anlayabiliyorum. Şimdi açık ve net olarak yazacağım yazıyı orda çalışan  arkadaşlarım iyi okusun bir çoğunuz arkadaşımsınız hiçbir yazımda sizleri suçlamadım ve suçlamam ama sizlerin yazımdan ötürü bana tavır koymanız da anlamam lütfen ben burada yaşıyorum buyurun gelin veya beni çağırın konuşalım suçum ne öğreneyim.

                          Değerli bölge sakinleri bir yıldır kömür tozu ile ilgili yazıyorum  amacım sizlerin daha sağlıklı bir ortamda yaşamanızı sağlamaya uğraşmak  bu suç mu suçsa bu suçu işlemeye devam edeceğim suç değilse sizde bir şey söyleyin artık. Yok kömür tozu hayatımıza renk katıyor bir sıkıntımız yok diyorsanız onu da söyleyin. Evet Meriç bey  işin kolay olan  tarafı yine seçmediniz sizi bu göreve getiren kişiyi mahcup ediyorsunuz. Çünkü orda yaşayanlar  patronunuzun hemşerileri benimle uğraşmaya ayıracağın vakti bana koyacağın giriş yasağı çok basit siz yeter ki kömür tozuna bir çare bulun ben değil limana girmeyi  önünde ki ana yoldan bile geçmem merak etme sen.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8495