SULANDIRMAYIN BARIŞI?

SULANDIRMAYIN BARIŞI?
Merhaba değerli dostlarım yıllardır süren barış süreci ne hikmetse bir sonuçlanmadı barış gibi güzel  sözü sahsı çıkarları için kullanan iktidar olduğu süre bu ülkeye kalıcı barışın gelmesi mümkün değil. Denize düşen yılana sarılır misali iktidar bebek katilinin ağzından çıkacak söze muhtaç kalıyorsa inanın bana barış falan hepsi bahane uzun yıllar PKK ve İŞŞD denen terör örgütüne terörist demeyen sayın Cumhurbaşkanımız Gaziantep konuşmasında bu iki örgütte terörist  olduğunu ifade etti. Oysa Sayın Erdoğan yıllardır bir barış süreci yürütüyordu, Türkiye ayrıca, güneyindeki Kürtler’in otonom bölge oluşturmasını engelliyor, bir ifte stratejinin bir ayağı Suriye’deki gerilla gruplarını kollamak ve Esad’ı bu şekilde devirmek, diğer ayağı ise  Kürtler’in el altında tutmak. Erdoğan’ın asıl amacı, ülkesindeki Kürtler’i, barış sürecini devam ettirerek yanında tutmak ve 2015 seçimlerini onlarla kazanmak . bir koltuk uğruna değmeyecek işler ve sözler sarf edilip uygulanmaya çalışılıyor. Apo denen katil muzakereci oluyor  kürt yurttaşlarımızda onun sözünü dinliyorsa şunu bilsinler o katil yakalandığında sizlere bile ihanet etmiş beni anamda Türk’tür her türlü yardıma hazırım diye yalvarmaya başlamıştı bunu unutmadınız sanıyorum.
 Sevgili okuyucularım bu iktidar her şeyi sulandırdığı gibi barış sözcüğünü de sulandırdı barışı  sahsı menfaat  olarak gördü ve görmeye de devam ediyor,. Bir ülkenin bayrağı indiriliyor ve bu görevlilerce barışa zarar gelmesin diye susturulup görevinin yapması engelleniyorsa, o ülkede barıştan söz etmek  milletle alay etme  değil de nedir? Ülkenin kurucusu, yüz yılın lideri tüm dünyanın dahi dediği ulu önden Atatürk’ün   heykelleri yakılıp yıkılıyor  ve de ülkeyi yönetenler sessiz duruyorsa bu ülkeye bu insanlarla barış asla gelmez çünkü bunlar hiçbir dönem barışla işleri olmadı üç dönemdir koltuklarını ve iktidarlarını barış dışı sözlerle korudular. İnsanları diniden, ırkından ve mezhebinden ötürü ayıracaksın, ben yüzde elli taraftarımı evlerde zor tutuyorum diyecek, sana muhalefet olanları içeri tıkacaksın ondan sonrada barıştan söz edeceksin bu sözlerinize Allah Aşkına kendiniz inanıyormusunuz?  Evet bir süreçtir gidiyor içinde ne olduğunu başlatan bile bilmiyor bana göre zamana karşı yarışılıyor oysa zaman kaybediliyor neden radikal bir kararınız yok bu sürecin içinde bunlar var neden demiyorsunuz  diyemezsiniz çünkü bu süreç hayali bir süreç olup nabız ayarları ile koltuğunuzu koruyorsunuz.
Sevgili dostlarım kimse beni yanlış anlamasın ben her türlü barışı oturup konuşulsun diyenlerdenim barışa karşı olan biri değilim ama barışı sulandıran kişilerinde alkışlayıcısı olamam benim sevdam ülkem ve milletim bu iki değer için ne gerekirse yaparım . yalnız şunu bilinsin isterim ki dün ak diyenler bu gün kara diyorsa o kişiler bu ülkeye barışı değil huzursuzluğu, kini ve nefreti getirir. Bu ülkenin bu günleri görmesine neden olan kişiler iki ayaş diye söz edilen kişilerin  yönetimde barış çıkmaz. Siz önce Atanızla, kurtuluş savaşı veren ve şehit olan o yüce insanlarla barışın ondan sonra barıştan söz edin. İste size bir fırsat 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ismine laik bir tören düzenleyin, kurucularını adam gibi anın ve sayın ondan sonra size güvenelim hep birlikte barıştan söz edelim. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5279