SULANDIRMAYIN

Sevgili dostlarım geçen bir yerde bir makale okudum ve çok beğendim sizinle paylaşmak istiyorum.
  Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek kanadını bir dervişin kırdığını söyler, Hz. Süleyman dervişi huzuruna çağırtır ve sorar, bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?. Derviş kendini şöyle savunur, Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim, önce kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım, tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadını kırıldı. Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner, bak  bu adam da haklı, sen neden kaçmadın? O sana sinsice yaklaşmamış, sen hakkını savunabilirdin, şimdi kolum kanadım kırık diye şikayet ediyorsun. Bunun üzerine kuş savunmaya geçiyor ve,  efendim, ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar ALLHTAN korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım.  Hz. Süleyman bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister. Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın diye emreder. Ancak bu emre kuş itiraz eder, efendim, sakın böyle bir şey yapmayın diyerek öne atılır.  Neden diye sorar Hz. Süleyman,  kuş nedenini şöyle açıklar. Efendim, Dervişin kolunu kırsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar, siz en iyisi bunun üzerindeki derviş elbisesini çıkartın, çıkartın’ki  benim gibi kuşlar bundan sonra aldanmasın.
Evet benim bu makale çok hoşuma gittiği için sizlerle paylaştım ve günümüz  ortamına uyduğu içinde yayınladım. Evet bizim insanlara çok uyuyor on iki yıldır bunların sözlerine kanarak oy verdiler, kuş oldular ülkenin durumunu görmediler , uçup gittiler, İslamiyet ten  söz edip insanları kandırdılar, kendileri İslamiyet in  men ettiği tüm işleri yaptılar ceplerini doldurdular. Derviş kılığı ile halkın karşısına geçtiler onların oyunu aldılar, iş başına gelince de dervişliği unutup kendilerine çalışmaya başladılar. Komşu ülkelerle sıfır sorun dediler , dost komşu bırakmadılar, terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız diye söz verdiler, şimdi onları kendilerine kurtarıcı ilan ettiler, Müslümanlığı kimseye bırakmadılar müslümanın bir birini boğazlamasına seyirci kalıp birine destek verdiler.
Sevgili dostlarım biliyorsunuz bu dünya ölümlü kalıcı olan ahıret yanı o dünya gerçek adalet orda adam kayırma, torpil, siyasi rant , çıkar yok bu gün beş kuruşluk çikar için oylarını kullanan kişiler yarın kuş kadar olamayacak ve kendilerini savunamayacaklardır. Dinimizi sahsı çikarı için malzeme yapanlar bu gün kendini kandıranlardır. Hoş görüden uzak, doğruluktan yoksul, adil ve adaletten mahrum olan kişiler o dünyada sıkıntı çekecekleri açık ve nettir.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 989