SURİYE‏

Sevgili dostlarım sayın başbakanın milli değerlerimize ve ülkemize verdikleri zarar çok ama Suriye olayı asla unutulacak gibi değil.

 Sevgili dostlarım sayın başbakanın milli değerlerimize  ve ülkemize verdikleri zarar çok ama  Suriye olayı asla unutulacak gibi değil. Ankara da  posta koydular üç dört ay ömür biçtiler, muhaliflere  her türlü yardımı yaptılar yetmedi başlarını da ülkemizi de belaya koydular. 700 bin Suriyeli  ülkemizde bunların yemesi içmesi yatması kalkması hep para  tüyü  bitmemiş yetimin  hakkını bir hiç uğruna  bu insanlara  yedir sonra da Müslümanlık  tasla.  Dünyanın hiçbir ülkesi bunların yaptığını yapmadı maddi olarak  zorlaşan  bu iktidar dış  ülkelere  yalvarıyor. Paramız kalmadı sayıları her gün artan Suriyelilere bakamıyoruz. Bize para gönderin diyorlar. İşin maddi yönünün dışında  olan sorular  bir başka dünya sınıra yakın bölgelerimiz içler acısı bombalar orya düşüyor,  kaçakçılar oralarda cirit atıyor ne hakkınız vardı tüm bunlara ülkenizi yönetmekten aciz olduğunuzu  görmüyor musunuz da  Suriyenin  işine karışıyorsunuz.

                    Evet sayın başbakanım ülkede her işe herkese karışır oldun yetmedi Fenerbahçe spor kulübüne  de müdahale ettin. Oğluna bile oy kullandırdın. Aziz Yıldırımı  deviremedin, milyarlar harcadın Suriyeyi dize  getiremedin ya Allah   aşkına senin esas işin ne? Size oy veren yurttaşlarım her işe karış ülkede  karışıklık çıkar, komşu  devletlerle uğraş diye mi oy verdi. Koskoca  ülkeyi türban diye sömürdün iktidar oldun şimdi onu da elinden aldılar her yerde türban serbest  herkes müslüman  oldu öyle mi?  diğer İslam ülkelerinin liderleri müslüman  değil mi çoğunun  hanımı başı açık geziyor acaba onlar günah mı işliyor. Şunu bilin sayın başbakanım  gelişiniz gibi gidişiniz de  mükemmel  olacak. Bu millet sizi zirveye taşıdı ama siz milleti bir  adım   taşıyamadınız bir adım geriye getirmek istiyorsunuz buna hakkınız yok. İnsanları ürküterek bir kilo makarna ile üç beş  torba kömüre mahkum ederek ülke yönetilmez.  Bu güne kadar örtülü ödenekten  Suriyeli  muhaliflere  kaç  para  verdiniz. Çıkın yüreğiniz varsa açıklayın ve ondan sonra seçim  çalışmalarına başlayın. Biliyorsunuz İslamiyet dinimiz yalanı  men eder  onun için yalnız  doğruları söyleyin de  günaha girmeyin.

                          Sevgili okuyucularım  cumhuriyet tarihinde görülmeyen yandaşlık ve soygun bu iktidarın zamanında oluştu bir bakın kendinden olanlara dün neleri vardı bugün neleri var. İşçiye ekmeliye üç beş kuruş zammı çok görenler mantar gibi kendi zenginlerini yarattı.  Yine tarih boyu görülmeyen  örf ve adetlerimiz ile milli değerlerle bunlar oynadı. Tayip beye  oy vermek, ona dokunmak ibadettir diyen  insanlar bunların döneminde   öne çıktı. Yarın Tayip beye  oy vermeyenler müslüman değildir bile diyecekler. İlahi duygularımız ve kutsal inançlarımız  bunların siyasi malzemesi oldu. İşte onun için ben bunlara oy vermeyeceğim bölgece kimliğime  örf ve adetlerime milli değerlerime ülkemin bölünmez  bütünlüğüne, laik cumhuriyetime  ölene dek bağlı kalacağım. Sizlerin kararlarına da son derece saygı göstereceğim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8787