SUSKUN MİLLET‏

Sevgili dostlarım son on iki yıldır yapılan işler , olmaz denilenler, ilkler yapıldı bu iktidarın güzel işlerin yanına olmaz denilenlerin yapılmasını yan yana koyun inanın yapılan güzel şeyler insanın gözüne hiç gelmez.

 Bir düşünün sayın başbakanın davranış şekline beraber yürüdükleri ne istedilerse verdikleri insanlarla kavga ediyor,  tutuklama kararı çıkartıyor, Amerikanın iade  etmesini talep ediyor peki bu adamın suçu ne yasalarca aranan birimi, yoksa kesinleşmiş  bir suçumu var bildiğim kadar bunların  hiçbiri yok. Ama bana göre suçlu askere kumpas  kurdular yüzlerce seçkin askerleri içeri attılar bunun için iadesi isteniyorsa doğru peki  bu suç ise bana göre suç  peki bu suçu iktidarla birlikte işlemediler mi? onu beklemeden buradakiler neden yargının karşısına çıkmıyor anlamıyorum. Millet neden susuyor niçin demiyor düne kadar al gülüm ver gülüm el ele göz göze, omuz omuza yediğiniz yanınızda yemediğiniz arkanızda idi ne oldu şimdi de bir birinizi düşman ilan ettiniz.

                           Sayın başbakanım  tutturdunuz bir paralel sözcüğünü işinize gelmeyen ne varsa paralel devlet diyorsunuz. Allah  aşkına bu ülkeyi on iki yıldır siz yönetiyorsunuz  hem de tek başınıza düşündüğünüz  her iş bir gün sonra mecliste yasa olarak çıkıyor. Daha ne istiyorsunuz tüm şaibelere rağmen son seçimde yüzde kırk beş oyda  aldın neden devletin içinde bir başka devletçilere göz yumdun ne demek Türkiye  cumhuriyeti devletin  yanında paralel devlet kim bunların bu güne kadar kanıtlanmış suçu ne, kesinleşmiş cezaları var mı anlatın bu suskun millete de öğrensinler çünkü onlar size bir şey soramıyor  sorsalar onlar içinde paralel  millet diyeceksin onun için korkuyorlar oysa demokrasi de İslamiyet de  hoş görü üzerine kurulmuştur neden siz hoş görüden uzak duruyorsunuz anlayamıyorum.

                            Sevgili  dostlarım demokrasiyi içine sindiremeyenler demokratik yollarla iş başına gelirler ama  asla onlar demokrasi ile ülkeyi yönetmek  istemezler. Kendilerine karşı tavır alanlarda ya eşkıya ya çapulcu ya da paralel sözcüğü ile suçlanırlar. Suçlu kişiler suçlarının  ortaya çıkmaması için sürekli bir başkalarını suçlarlar sayın başbakanım sen bırak paralel devleti Türkiye cumhuriyeti devletine sahip çık elin oğlu  bayrak istiyor, toprak istiyor milli gelirden  pay istiyor sen bu işlere bak çünkü bu suskun millet bunlar için  sizi seçti.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3847