TABLOYU İYİ OKUYUN?

TABLOYU İYİ OKUYUN?
Merhaba sevgili okuyucularım kaybeden bile seviniyor kim bunlar CHP ve MHP 2015 genel seçimlerinde bu iki partide umduğunu bulamadı halkı AKP nin üç dönemlik iktidarına karşı çare olamadı her ikisi hükümeti kuracak kadar vekil  alamadı  buda demek oluyor ki iki parti koalisyonuna halk onay vermedi halk kendi önlemini kendi aldı HDP yi meclise soktu AKP yi iktidardan indirdi burada verilen mesajı her kes çok iyi okumalı halkın iradesine saygılı olan her siyasetçi seçim sonuçlarına bakmalı ve ondan bir hükümet çıkarmalı . evet halk ne diyor şunu diyor ben AKP sini birinci yaptım diğerlerini sıraladım  bu sıralamada her kes AKP ile iktidar olabilecek  kadar sayısı var ama başka hiçbir parti ikili koalisyon kuramıyor un bu, şeker bu, su bu ustayı da siz bulun yemeği pişirin diyor bu tabloda  kimse erken seçim için çare üretmesin halkın verdiği görevi halk için yerine getirsin ve hükümeti kursun. Tarih değerinde ki seçim tarihi bir şekilde sonuçlandı seçmen AKP yi kırılmış ama kızgın değil onlardan yine vaz geçmemiş ve birinci parti olarak sandıktan çıkarmış şayet onlara kırılsa idi onlar birinci parti yapmazdı bu da demek oluyor ki son konuşmalarınız başkanlık arzunuz, parlamenter sisteminin kaldırılması düşünceniz, komşularla ilişkileriniz, şımarık tavırlarınız, Türk kelimesinden duyduğunuz rahatsızlık, kaybedilen itibarımız göz önünde bulundurulmuş ve iktidar dan indirilmiş. Ama millet AKP sinden rahatsız olmuş, düşüncelerinden kaygılanmış ve onlara hükümeti kuracak diğer partileri de meclise sokmuş.

           Sevgili dostlarım kendilerin aydın, çağdaş, düşünür görenler bu seçimde de kendi düşüncelerine oy vermediler tüm hesabı AKP nin üzerine kurdular onları iktidar etmemek için HDP yi meclise soktular az nefret ettiklerini çok nefret ettiklerine tercih ettiler. Evet sayın KIlıçdaroğlu çok güzel bir paketle halkın huzuruna çıktı ekonomik olsun demokrasi için olsun güzel işler vaat eti ama yine olmadı peki neden olmuyor bu halka niçin kendilerini anlatamıyorlar . işte bu sorunun cevabı bulunmadan kimse başarı beklemesin. Hopa’da oy kaybına uğradık millet vekili belirleme de yaşanılan kriz  sandıklara yansıdı partisini bir yere taşımakta zorlananlar CHP nin başarısız oluşunda zorlanmadılar bu partinin başarısı için ter dökülmesi gerekirken ter dökmeden oy vermediler evet onlar başardılar kin ve nefretlerini sandığa da yansıttılar ilçemde bir önce ki seçime göre iki bin küsur oy kaybına neden oldular , oylarının bir kısmını HDP ye diğer kısmını MHP ye verdiler ne diyeyim onlara canınız sağ olsunun dışında. Hopa her şeye rağmen bir  değer  Artvin ilinin yüz akı zorlu bir seçim sonucu kazanmasını bildi ben emeği geçen her kese teşekkür ederim.

           Değerli okuyucularım seçimler bitti halk zor bir tablo çizdi ve partilerin önüne kodu karar artık sizin diyor şimdi ne olacak CHP hükümetin dışında mı yoksa içinde mi olacak o küsüp oy vermeyenler bunların hiç biri ile ortaklık yapılmaz dediklerini duya gibiyim ama işin doğrusu ne halkın çoğunluğu ne istiyor bunun tespitini çok iyi yapmalı. Bana göre CHP ekonomik vaatlerini şart koşarak iktidara girmeli, daha öncede yazdım adaleti bağımsız kılmalı, kutsal dinimiz ile siyaseti bir birinden ayırmalı , köşkle, hesap sormakla meşgul olmamalı çünkü halk böyle istiyor. Şayet halk köşkle ve AKP nin diğer olumsuzluklarına karşı hesap sorulsun istese idi CHP yi tek başına iktidar yapardı bu halk halen AKP sinden vaz geçmiyor onu birinci parti çıkarıyorsa o ses kulak vermeli. Halk diyor ki önce uzlaşmayı öğrenin sonra demokrasiden söz edin çünkü demokrasi uzlaşma kültürüdür bu kültürden mahrum isen siyaset yapma yok yapacağım dersen önümüzde ki seçimde oy bekleme. Ben bir CHP li olarak başarısız bir seçim süresini geride bıraktım diye düşünüyorum ama umutluyum halkın çizdiği bu seçim tablosu iyi okunursa bir daha ki dönemde tek başımıza iktidar oluruz saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5021