TARİH AFFETMEYECEK?

TARİH AFFETMEYECEK?
 Sevgili dostlarım yıllar önce AKP si  her şeyi  sindire sindire hazmedeceksiniz demişti aynısı oldu ve olmaya devam ediyor bu adamlar ne yapsa ses çıkaran yok biliyorsunuz dönemin Başbakanı sayın Tayip Erdoğan  açılım başlatıldı PKK silahları bırakıp sınır dışına  çekilecek demişti bu sözle birlikte yandaş gazeteler  boy boy resimler basıp TAYYİP
‘in sözünü dinlediler teröristler çekiliyor diye haberler yapıyorlardı, oysa PKK dere boyu yürüyor sekiz saat yürüdükten sonra yemek yiyor piknik yapıyor verilen söz üç ay içinde çekilme sonlanacaktı aradan iki yıl geçti peki ne oldu gittiler mi nerdeler işte bu sorunun cevabını çiçeği burnunda ki Başbakanımız sayın Davutoğlu veriyor . evet söz verdiler ama çekilmediler  biz bunu biliyorduk ama sakladık  yani halkımızı enayi nasıl olsa ses çıkarma düşünmüşler ve halkında saklamışlar bu bir itiraf  aynı zamanda dönemin  Başbakanını ele vermekti çünkü Tayyip bey çekilecekler diye açılım başlatmış halka söz vermişti böylece işin doğrusunu sayın Davutoğlu açıkladı. Böyle önemli bir konu süreç zarar görmesin diye halktan saklanılır mı şayet açılımın şartlarından biri sınır dışına çekilmek idi ve bu gerçekleşmedi ise açılım falan kalmaz kalmayan bir şeyin zarar görmesin diye açıklamadık demeleri devlet yönetiminden ne kadar yoksul olduklarını göstermiyor mu?.

               Değerli okuyucularım sahsı çıkar uğruna terör örgütüne verilen tavizlerden ötürü ülke ne duruma geldi biliyorsunuz iki yıl içinde PKK daha güçlendi yol kesiyor vergi topluyor, bayrağımız yakıyor, Atamızın heykelini kırıyor V.S V.s  . bizim hükümette açılımdan söz ediyor ya arkadaş tamam millet suskun korkmuyorsunuz peki Allahtan da çekinmiyor musunuz  anlamıyorum. Teröristler elde silah namluyu Devlete doğrultmuş Başbakan hala süreçten  söz ediyor. Öte yandan Kürtçü parti den Pervin Buldan iki yıla yakın süre yalan ve dolanla geçtikten sonra somut adım atıldıktan sonra çekilme gerçekleşecek diyor. Nedir bu somut adım ne istiyorsunuz bir çocuğun ismini koyun bu devletten ayrılırsanız sizi kurt kapar bunu biliyorsunuz Kobani de yaşanan olaylardan ötürü Türkiye Cumhuriyetinden yardım talep ediyor  ama kendinizi Türk vatandaşı olarak görmüyorsunuz gidin kendi işinizi kendiniz görün bu devlet kendine baş kaldırana kucak açmaz açamaz.

              Değerli dostlarım devlet yönetmek ciddi bir iştir yalanla dolanla dün söylediğini bu gün  inkar ederek Devler yönetilmez. Sayın Cumhur Başkanımız PKK ile PYD aynı terör örgütü diyor ABD bu terör örgütüne havadan silah ve mühimmat indiriyor ve PYD bizim terör listemizde yok diyor  bizimkilerde atıp tutuyor ama PYD lideri Salih Müslim denen sahsı Ankara da ağırlıyor bu nasıl bir iştir bilmiyorum inanın dünyada böyle bir ülke yönetimi yoktur. Evet terör insanlık suçudur yalnız iktidarı değil tüm insanlığı ilgilendirir ama  bunlarla pazarlık yapıp sahsı kazançları için ödül verenler gün gelecek tarih önünde mutlak hesap vereceklerdir.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5005