TARİHİ SEÇİM‏

Merhaba sevgili dostlarım iki yıl içinde bir genel bir de yöresel seçim var.

  Merhaba sevgili dostlarım iki yıl içinde bir genel bir de yöresel seçim var. Bu ara cumhurbaşkanlığı seçimi de varda o önemli değil ilk önemli olanı  mart ayında ki ilk genel seçimi ve belediye seçimleri bu millet oyları ile iktidarı  uyarmaz ise devlet nerde diye aramaya başlasın. Günümüzde gelişen olayları birlikte izliyoruz iki bin polis şefleri, müdürleri görevlerinden alındı, yargı dağıtıldı, kendilerinden olmayan hiçbir devlet memuru kalmayana kadar   kıyımlar sürecek. Ben  sayın başbakanı kutluyorum yapmış olduğu kabile reisliğini çok iyi yönetiyor. Tüm olumsuzluklara rağmen ağlamasını ve de mağdurları oynamasını da iyi biliyor. Ben zamanınızı alıp sizleri  başbakanın icraatlarına takmayacağım onu herkes biliyor. Benim bundan sonra yazacağım muhalefetin bir an önce harekete geçip  plan ve programlarını millete anlatması için önerilerde bulunacağım.

                         Evet mart ayında belediye ve il genel seçimleri var her ikisi de önemli 2015 genel seçimlerine güçlü girmek için başta  büyük şehirler olmak üzere tüm ilçeleri almak gerek. Artvin  ilinde pek sıkıntı gözükmese bile işi elden  bırakmamak, gece gündüz çalışmak lazım. İlçem   Hopa daha  önceleri de yazdığım gibi bir marka olmuş tüm dünyaya   demokratik duruşu ile örnek olmuş bir bölge bunun yanında ilk dönemi olmasına rağmen tarih boyu yapılmayan işlere imza atan bir başkan. İktidar partisi burada asla  rakip değil çünkü ilçe insanı nankör değil yaşadığı bölgede  yapılanı görüyor ve daha güzel işlerin yapılacağına  inanıyor. Onun için mevcut başkanın arkasında  duracaktır seçim kazanma sıkıntısı olmayan ilçelerden biri Hopa.

                          Sevgili dostlarım benim burada tek sıkıntım yeni oluşan ve seçim hazırlığı  yapan sol oluşum adı altında  ÖDP ile yarışa katılmak  isteyen arkadaşlarım. Bu güne kadar tüm  demokratik eylemlerde beraber sokağa indiğim arkadaşlarımın güçlerini gösterme sevdası. Oysa gün  birlik ve beraberlik günü telafisi mümkün  olmayan  bir iş oluşursa sanıyorum bu insanlar benden  çok üzülecekler.  Bunu bildiğim için ve zaman varken  tekrar oturup kişisel kaprisi olanları dinlemeden  sağlıklı bir karar vermeleri. Gün küsme  günü, şahsi sorunları tartışma günü değil. Biz her şeye  rağmen  seçimi  kazanırız bundan sıkıntım yok beni üzen  yıllardır beraber  yürüdüğüm arkadaşlarla  omuz omuza  olmayışımız. Her zamankinden çok beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günümüzde kendilerini devrimci, ilerici, sosyalist olarak görenler olası bir seçim kazasından sonra bu halka  cevap vermekte sıkıntı duyacaklarına  emin olduğum için kendilerini birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Ben onları sayısal olarak değil düşünce olarak önemsediğim için istedikleri her yerde oturup konuşmayı marka değeri olan ilçemin düşmemesi için bir kez daha birlikte düşünmeye davet ediyorum. Benim bu davetim yarınların aydınlık ve çağdaş günleri için. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4383