TASARIYI KONŞUN

TASARIYI KONŞUN
Sevgil okuyucularım işin ciddiyetine henüz varılmamış olmalı ki her kes bir şeyler söylüyor. Nisan ayında yapılması gereken referandum henüz sayın Cumhur başkanının önüne gelmedi neden geç kalındı bilinmiyor ama bir çok yorumlar yapılıyor. Böyle bir değişiklik cumhuriyetin ve demokrasinin sonlanması anlamına geldiğini belirten uzmanlar ve hukukçular işin ciddiyetine bakmadan o istiyor diye evet vermeye hazırlananlar. Hiç kimse tasarının ülkeme ne katkı sağlıyacağını konuşmuyor özellikle evet demeyi düşünenlerin söyledikleri tek şey güçlü bir ülke için bu Nasıl olacak denmiyor, içi doldurulamıyor dünya devletlerinin tedirginlikleri umursanmıyor , ülke bölünmeye insanlar ayrışmaya doğru gidecek düşünülmüyor koş koca ülke bir kişinin peşine takılmış o isterse doğrudur düşüncesi içinde olanların ile geleceğe umutla bakmak isteyen demokrasi ve özgürlükleri gelecek kuşaklara yaşatmak isteyenlerin seçimi . 
Sevgili dostlarım küllenmişti bu konu sayın Bahçeli çomak soktu ateşi yaktı şimdi uğraş istenilen tasarı metni ortada ama evet diyecek olanlar bile tasarıyı savunamıyor bu konuda görüş yürütemiyor tek yaptıkları hayır oyu verecek olanları suçlamak çamur atmak hain ilan etmek terör örgütleri ile aynı safa koymak. Efendim HDP liler hayır diyecekmiş onun için hayır demek teröre hizmet etmekmiş. Bunu özellikle MHP tabanına söylüyorlar katil Apo başkanlığın savunuculuğunu yaptığı günlerde açılım süresi vardı onun için onların ne vereceğini en iyi AKP li kurmaylar bilir artı ben hayır vereceklerine inanmıyorum . Kimin ne vereceği değil kimin vereceği kararın sağlıklı izahı önemlidir bu tasarıya evetçiler bile savunacak bir şey bulamaz ken tek düşünceleri bir kişiye ülkeyi teslim etmek düşüncesi anlaşılır gibi değil. Evet zor bir seçim süresi yaşanılacak bu süreci en iyi örgütlenen ve halkın seviyesine inebilen başarı sağlıyacak.
Değerli dostlarım bu ülke hepimizin vereceğimiz kararlarda geleceğimiz bireysel Sevgi`nin karşılığı vereceğim düşüncesi ülkeyi sıkıntıya sokar bir kişiye taşıyamayacağı kadar yük yüklemek sevgi olmamalıdır . Yüz yıllık parlamenter sistem referandumda kazanılmadı şimdi referandumla ömür biçiliyor yazık
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4821