TEBRİK EDERİZ

TEBRİK EDERİZ
Merhaba sevgili dostlarım hey cansız bir seçim süresini de  geride bıraktık  seçimin galibi tartışmasız AKP ben kendilerini kutluyor ülkemize ve milletimize hayırlı olsun diyorum. Evet uzun süre konuşulacak bir seçim sonucu ile karşı karşıyayız şimdi muhalefet konuşacak bu seçim öyle oldu böyle oldu MHP ve PKK nın desteği ile bu tablo ortaya çıktı v.s v.s hiç konuşmanıza gerek yok beyler onlar kazandı sizler kaybettiniz onları konuşacağınıza kendinizi konuşun nerde yanlış yaptık, bu halk neden bize oy vermiyor, oy almak için ne yapmalı idik v.s v.s siz bunları konuşun kazananı konuşup kaybettiğiniz seçimin arkasına sığınmayın. Evet gerçekten de dünyada bir ilk gerçekleşti ülkemizde beş ayda beş milyon oyunu artıran hiçbir parti yok AKP si bunu gerçekleştirdi kazanmasını bildi yapacak bir şey yok demokrasi işte böyle bir rejim adamı vezir de eder kendisi ile oynamaya kalkarsan rezil bile eder. Muhalefet kedine gelmeli liderlerini ve ekibini çok iyi seçmeli vekil adaylarını ön seçimle belirlemeli bu ilk kural ve olmazlardan biri.

                      Sayın  Başbakanım şimdi işiniz çok daha zor çükü asla mazeret üretemeyecek, sorumluluktan önceleri gibi kaçamayacaksınız  kendi iradenizi ve kendi bilinizi öne çıkama zamanı şimdi saray etkisinden çıkmalı her kes bu devlet ve millet için işini yapmalı. Özellikle parlamenter ve demokrasiden vazgeçmemeli biri için tüm ülkeyi yakmamalısınız. Dediğiniz gibi mi oldu bilmem ama Ankara da patlayan hain bomba oyunuzu artırmış bunun yanında bir çok neden de var ama ben bunları yazarak kendimi tatmin yönüne gitmeyeceğim çünkü demokrasiye gönülden bağlı biri olarak yazmam gereken ilk şey sizleri tebrik etmek bu demek değil ki  yarınlarda eleştirmeyeceğiz demokrasilerde tahammül denen bir kavram var bunu aklınızdan çıkarmayın ve eleştirilere karşı cevap yerine eleştirinin içinden ders almaya bakın ve saygı duyun. Ben sizden iş aş istemiyorum ama  geçmiş günlerde kaybettiğimiz ülke itibarını geri almanızı ve bağımsız bir hukuk inşa etmenizi istiyorum. Birde sizi eleştirenleri paralelci gibi suçlamalardan uzak durmanızı istiram ediyorum.

                     Evet sevgili okurlarım AKP si ile bir dört yıl daha yönetileceğiz nasıl olacak bilemem ama eski hatalarını tekrar etmemeliler, ülkeyi ayrıştırmadan, ırk,  din, mezhep ayrımına girmeden tüm halkı kucaklamaları gerektiğini, terör örgütü ile pazarlıktan vaz geçip ne gerekiyorsa yapmalarını, ekonomi bir an önce rayına girmeli demokrasiden asla vaz geçilmemeli, milli bayramlarımız adam gibi kutlanmalı, Atatürk ilke ve inkılaplarına son derece özen gösterilmeli, örf ve adetlerimiz devlet tarafından desteklenmeli bu günlük bu kadar sevgilerimle. Özdemir bağdatlı
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4690