TEBRİKLER TİCARET ODASI?

TEBRİKLER TİCARET ODASI?
 Merhaba sevgili okurlarım ramazan bitti sayılır artık bayram hepinizin bayramını kutlar sağlıklı ve mutlu huzur içinde nice bayramlar dilerim. Bir gazeteciler çoğunlukla hep olumsuz işleri yazarız bu ülkede veya bizim ilçede hiç mi güzel işler yapılmıyor neden bunları yazmıyoruz düşüncesi ile bu gün Hopa Ticaret odasının başarılı çalışmalarını yazacağım ve tüm odaların örnek olmasını arzulayacağım. Evet sayın başkan Osman Akyürek ve yönetim kurulu arkadaşları ilk iş olarak mevcut binayı yıkarak son derece moderen bir bina yapmakla başladılar sanıyorum önümüzdeki yıl hizmete açılacak gerçekten çok amaçlı ilçe odasına gelir getirecek şekilde dizayn edilmiş bu bina diğer ilçelerimize ve illerimize örnek teşkil edecek bir yapı bundan ötürü tüm yönetim kurulunu ve sayın başkan Akyürek arkadaşı gönülden kutluyorum.

               Değerli dostlarım demokrasilerde sivil toplum kuruluşlarının yeri ve hizmeti tartışılmayacak kadar çoktur yeter ki  bu işi üslenen kişiler  dürüst ve çalışkan  olsun. Evet uzun yıllardır Hopa Ticaret odası vardı bu güne kadar gelmiş geçmiş tüm başkanına ve ekibine teşekkür ederim ama ciddi derecede hizmet eden mevcut ekibe de başarılarının devamını temenni  ederim . ticareti yakından takıp eden nakliyecilerin derdine derman olmak için mücadele eden bu ekip ramazan gününde de  boş durmadı muhtaç ailelerine kumanya dağıttı, okul okuyan yoksullara burs veriyor, Sarp sınır kapısında bir dizi çalışmalara imza atıp geçişlerin ve gelişlerin daha sağlıklı yapılması için gereken işler takıp ediliyor, İnönü caddesinin kapalı çarşı konumuna gelmesi için ilçe belediyesi ile bir dizi çalışmalara katılıyor. Bir den çok Ankara’ya gidildi devlet büyükleri ile görüşüldü siyaset  yapmadan Hopa’nın çıkarına olan her şeyi görüşmek için mevcut siyasilerle  temas içinde olundu.

                 evet sivil toplum kuruluşları isterlerse çok şey yaparlar demokrasilerde bu tür kuruluşların yeri tartışılmayacak kadar çoktur Hopa Ticaret odası genel merkezi ile uyumlu oluşundan ötürü tam destek alıyor, yurt içi ve yurt dışı gezilerine bir çok vilayetler unutulup Hopa davet ediliyor bir Hopalı olarak gurur duymamak mümkün mü?. Kim ne der bilmem benim ticaret odasına kayıdım bile yok ama başarılı çalışmalarını okuyucularımla paylaşmak tüm odaların örnek alması gerektiği bir kuruluş demek sanıyorum  Hopa Ticaret odasının hakkıdır gazeteci olarak güzel işle yapan her kim olursa olsun bunu yazmak görevimizdir bende bu gün görevini yerine getiren biri olarak Hopa Ticaret odasının tüm yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ediyor, çalışmalarının devamın bekliyor sevgiler sunuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4901