TEK ADAM OLAMAZSIN‏

Sevgili dostlarım gün geçmiyor ki ülkemde gündem değişmesin on yedi Aralık unutuldun diğerleri daha önce unutulmuştu şimdi Anayasa mahkemesinin başkanı kuruluşunun 52. yıl döneminde yaptığı konuşma konuşuluyor, bana göre geç kalınmış bir konuşma bu konuşm

 En son seçimde tüm olumsuzluklara rağmen almış oldukları yüzde kırk beş oy bunları   bulunmaz  Hint kumaşı sandı oysa karşıda yüzde elli beş istenmeyen oy var bunu önemseyen yok. Adamlar takılmış birinin peşine ülke gidiyor kıyamet kimsenin umrunda değil sayın ana yasa mahkemesinin başkanı doğruları konuşunca istenmeyen ilan ediliyor. Bakın beyler güç insanın taşıya bildiği kadarı kendinindir diğeri ona ait değildir siz size ait olmayan  güçle bu ülkeyi yönetemez bu ülkeye huzur ve barış getiremezsiniz çünkü eleştirenlere  saygınız yok tam tersi saygısızca davranıyorsunuz.

             Sayın Başbakanım partinizin kapatma davasında sayın Hasım Kılıç en iyi adamınız olmuştu ne oldu şimdi hatalarınız hat safa ulaşınca müdahale etme  zorunluluğu ortay çıktığını kabullenmeden yüce mahkemeyi topa tutuyorsunuz, onları o şekilde konuşmaya siz mecbur ettiniz hiç düşünüyor musunuz  yüce mahkemeyi ben neden konuşturdum, nerde hata yaptım diye. Evet güzel işler yaptınız ama unutmayın ki o işler görevinizdi göreviniz olmayan işler karışırsanız sizlerde ülkemde çok sıkıntı yaşar bunu bilmelisiniz. Öncelikle tek adam sevdalığından vaz geçin demokratik yollarla göreve gelip demokrasiyi hiçe sayamazsınız, ben ne dersem, ne etsem doğrudur diyemez ülkenin yasalarına saygılı değilim sözü kullanamazsınız. Tüm olumsuzluklarınızı unutturmak için ortaya bir gündem atıyorsunuz milleti peşine takıyorsunuz ve bildiğinizi yapıyorsunuz bu işlerden  uzak durunuz demokrasiyi artık hazmedin çünkü gün gelecek size de lazım olacak.

             Sevgili dostlarım  önümüzde cumhur başkanlığı seçimi var bu günden insanlar arayış içinde sayın Başbakan niyetli ama henüz açıklamadı Anayasa mahkemesinin açıklamasından sonra hiç sanmıyorum  Başbakan aday olmaz çünkü onun istediği ve düşündüğü şekilde cumhur başkanı olmasına yasalar ve ülkedeki insanlar müsaade etmez ve etmemeli. Sayın Başbakan A.K.P genel başkanı, Başbakan ve cumhur başkanı ben olayım istiyor yani tek adamlık düşlüyor kanunda ben, yasada ben, bakanda ben her şey ben diyor  bunun dünyada bir örneği yok ama o ilk olmak istiyor olacak iş mi bu . evet sayın Başbakanımızın istekleri böyle bakacağız göreceğiz seçimlerde halk ne diyecek sanıyorum bunca hatalardan sonra tarihi bir hatada yapılmaz inşallah.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8180