TEK ADAM

TEK ADAM
SEVGİLİ ARTVİN POST GAZESİ okuyucularım ülkenin durumu ortada iken bu durumdan kurtulmak için tek yürek tek ses tek bilek olmak gerekirken kurtuluşu tek adamlıkta aramak mevcut durumdan daha tehlikeli günlere davetiye çıkarmak değilde nedir ?. Bir düşünün ülkenin tüm kurumları sen olacaksın yani dış işleri bakanı iç işleri bakanı ve tüm diğer bakanları sen, yargı sen parti genel Başkan`ı sen Cumhur Başkan`ı sen Başbakan sen ya Ada`ma sormazlar mı ey arkadaş seksen milyonluk bir ülkede başka Ada`m yok mu. Şimdi soruyorum böyle bir yetki ile siz donatılsanız tek Ada`m olsanız bu ülkeyi yönetebilirmisiniz ? Böyle bir ortam sizin için hazırlansa kabül edermisiniz ?. Bir kendinizi tek Ada`m yerine koyunuz ve vicdanınızın sesini dinleyiniz ordan gelen ses siz tek başınıza bu ülkeyi yöneltebilirsiniz diye geldi ise evet oyunu verin tek Ada`mı yaratın . Bakın her şey ben olacağım derken hiç bir şey olmadığını görmek istemiyorsan böyle bir seçime evet dememelisin .
Sevgili dostlarım insan sevdiği insanın yükünü paylaşır, dertlerine ortak olur, düğününde dansına eşlik eder, ölümlerde yas tutar ağlar hiç bir Sevgi`nin içinde ağır yük yüklemek yoktur şu an istenilen iş bir kişinin kaldırması mümkün olmadığı ağırlıktadır hiç kimse sevdiği bir kişiye bu ağırlıkta yük yükleyip ben seni seviyorum diyemez çünkü yüklenen yükün altından hiç bir Ada`m sağlıklı düşünemez ve sağlıklı hayat sürdüremez . Birini çok seviyor olmanız ne kadar doğal ise onun kaldıramayacağı kadar yük yüklemekte o kadar yanlıştır sevginiz ile bağdaşmayan bir tutumdur. Bu gün tek başına yönetilen dünyada hiç bir şirket yok iken içinde binlerce şirketle milyonlarca insanı bir kişinin yönetimine zorunlu kılarsan yarınlarda kendini sevmeyecek bir hale gelir bin bir pişmanlık çare olmaz. Bakın tek Ada`m kadınların içinde olmadığını düşünen bir zihniyettir çünkü Ada`m olarak erkek kendini görür kadını öteler. 
Sevgili okuyucularım ülkenin kurucusu hepimizin ATA`sı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tek adamlık tehlikesini şöyle izah etmiş.... Bir adamki büyük olmaktan söz eder , benim hoşuma gitmez .. Bir Ada`m ki memleketi kurtarmak için evvela büyük Ada`m lazım der, ve, bunun için kendisine bir örnek seçip, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı kanaatinde bulunur ... Bu Ada`m değildir. Evet Atatürk Zaman`ında tek adamlığı kabül etmemiş zorunlu olarak kısa bir süre kullandıktan sonra görevi Meclis`e devretmiş . Evet yıllar önceki düşünce ve yönetim şekline bakın uzay çağında bizden istenilen yetkiye bakın siz kendi kendinizi yönetemezsiniz kendinizi bir kişiye emanet edin düşüncesi bu toplumun kabül edebileceği bir yönetim anlayışı olmamalı Aziz millet tek adamlığı oylamamalı arz eder saygılar sunarım
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 570